Heřman

Stolní počítač – problémy se zapnutím

Dobrý den. Potřebuji poradit stolní PC a když ho zapnu tak vše svátí jako obvykle ale jen kontrolky že to je spuštěné ale monitor nezobrazuje obraz ale monitor je funkční tak co to mu je.

Odpovědi
bolak

Hlučí?
Běží větráky?

Pokud je počítač nezvykle tichý tak vidím 4 možnosti

  1. Odešla zásuvka
  2. Zkrat v kabelu
  3. Odešel zdroj
  4. Odešla deska

První dva problémy vyřešíš jednoduše, nejdřív vytáhneš všechny kabely jak ze zásuvky tak z druhýho konce z počítače a znova je zapojíš.

Když nenastane žádná změna, zkusíš PC připojit do jiné zásuvky případně vyměnit napájecí kabely.

Když nenastane žádá změna, tak vem krabici do opravny protože to bude buď zdrojem nebo deskou a je potřeba koupit novej kus.

Pokud je ale počítač stále stejně hlučný a dokonce pracuje disk, bliká a slyšíš jak nabíhá systém, tak bude jen vypadlej kabel z monitoru či grafiky, nebo ti odešla grafika.

Ještě pro jistotu otevři kejs a mrkni jestli něco na desce nebliká nebo nepípá, to by ti mohlo prozradit příčinu.

BurTon

Možná je vysunutá grafická karta… Rozdělejte PC a zkuste jestli vše drží jak má.