Zlatý

Stojí vám to za to?

Otázka pro ženy. Nedávno jsem se ke svému úžasu dozvěděl (holt jsem ještě mladej, všechno je jednou poprvé), že náklady na horm. antikoncepci se leckdy pohybují až kolem tisíce korun měsíčně (!). Stojí vám to za to? Některým ženám nedělá dobře antikoncepce mechanického rázu (kondom apod.), u těch by se to dalo pochopit, ale ostatní? "Náklady" na kondom jsou ve srovnání s HA směšné. Možná rozumným protiargumentem je, že pak náklady na případný potrat v případě maléru by byly mnohonásobně vyšší (prý až 4500 Kč). Berete to tedy coby nutné náklady jako kupř. na chleba či elektřinu?
Doplňuji:
Panenko, to je mi taky jasný. Kdybych si ale řek, že je to každé věc, tak se na to neptám ;{)> navíc selhání kondomu, o němž píšeš, z drtivé většiny pramení z jeho nesprávného použití (nechalo se v něm málo volného místa apod.)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Asi máte pravdu,pokud má žena stálého"věrného" manžela,tak dokonce nepotřebuje ani ten kondom. Já osobně antikoncepci nemám a nikdy jsem neotěhotněla pokud jsme s partnerem nechtěli. Každá žena má své plodné a neplodné dny,takže stačí v těch plodných nesouložit a nebo praktikovat přerušovanou soulož.
Pro ty,co teď napadne,že mám tolik dětí právě proto,že nepoužívám antikoncepci,jste vedle,jak ta jedle,dokonce prostřední dcera byla vymodlená!?...vždy jsem chtěla hodně dětí a kdyby bylo víc peněz a pořádné zázemí a kdyby to ještě šlo,tak se pustím klidně ještě do jednoho dítka,ale vzhledem k mému věku to zřejmě již nebude aktuální...
Doplňuji:
tak mě tak napadlo,že si počkám na vnoučata,ty mají velkou výhodu,můžete je kdykoliv vrátit. Otázkou je,kdy to bude,dcera praktikuje tu samou antikoncepční metodu co já,takže říkala že až tak za 10 let,to se tedy načekám...

Další odpovědi:

Zlatý

Quentosi osobně si myslím že je to každé ženy věc kolik si dá měsíčně na Antikoncepci pokud ji žena potřebuje tak ji určitě brát bude.Je sice pravda že kondom je levnější ale abych ti řekla pravdu mám kamarádku která antikoncepci nebrala používala s přitelem kondom a pak mu oznámila a mě taky že čeká Mimčo takže podle mého názoru i na ten kondom se spolehnout nemůžeš.

Zlatý

Myslím, že tady je rozhodnutí čistě na ženě, kolik může do HA investovat. Navíc, HA je spolehlivější. Četla jsem, že výzkumy prokázaly, že prezervativ před otěhotněním moc neochrání. Spíše ochrání před pohlavními nemocemi. Úplně nejlepší kombinace je prezervativ a HA. Otěhotnění a přenos pohlavních nemocí není sice vyloučen, ale rizika se snižují. A zpět k té HA. Ty se nepohybují jen kolem 1000Kč a více, ale jsou i levnější. Já si ale ty nejlevnější nekupuji, jelikož u nich nemám 100% jistotu. Tím nechci ale říci, že na těch drahých spolehnutí je. Riziko je ve všem. A ještě dodávám, že pokud si žena zvolí drahou HA, není třeba si o ní hned něco myslet... Kdyby si HA nekoupila, byla by těhotná a šla na potrat, to by byla ztráta jednoho živého tvorečka. Tudíž si myslím, že investovat do HA se vyplatí, jelikož později nastane potrat, což je zabíjení miminka.

Bronzový

Tak já třeba mám HA za 200 Kč za měsíc a to mě opravdu nezabije. Mám jistotu, že neotěhotním a navíc jsem ji před lety začala užívat kvůli silnému akné. Takže já bych neměnila. Kondom jsme použivali dříve a musím říct, že bez něj je to asi tak 100krát lepší. Myslím, že když je někdo dlouho s partnerem a nehrozí tak přenos pohlavních chorob, že je užívání HA vhodné. Jinak mi absolutně nedělá žádné problémy, připadám si, jakobych ji vůbec nebrala, jakorát mi jako bonus upravila cyklus. :-) Takže mně ty 200 za to stojí a jsem ráda že mně hned první HA takhle dobře sedla.

Zlatý

Dnes již mohu věci hodnotit spíše po teoretické stránce, ale již můj otec stran mužské ochrany říkával: "pcha, souložit s nasazeným kondomem, je jako drát peří v rukavicích".

Bronzový

nejsem žena, ale ...
HA není jen chránění proti početí ... ustálí (zpravidelní) ženám cyklus! a v případě nalezení správné (=vyhovující) značky i sníží bolesti a to podle mě za ty peníze opravdu stojí

dál 1000Kč je si myslím už extrém, většině stačí za 300-500Kč měsíčně

P.S.: kvalitní kondomy, dovolená a mládí - myslim, že by se dalo spekulovat, jestli jsou kondomy opravdu levnější než HA ;-)

Stříbrný

UFFF , nezaspal jsi trochu dobu?
Nynější HA už není tak drahá jako před 20 lety. Už se vědcům zdařilo eliminovat většinu vedlejších nežádoucích účinků a navíc je to dokonce doporučovaná forma hormonální léčby (viz. příspěvek od 'odik')
Pokud má někdo pohlavní styk průměrně jednou za měsíc, tak mu připadá HA drahá. Ale kolik zaplatí za kondomy člověk, který se sexu oddává například obden, to už je docela balík za kvalitní zboží...
Doplňuji:
'dudu' má také 100% pravdu;
A navíc mnoho lidí (mužů i žen) má také alergii na latexové pomůcky a výrobky a musí používat různé speciální lubrikanty (pokud si milování nechtějí protrpět) a z přípravy ke styku se také může stát pěkná "trapárna", pokud se z této činnosti neudělá nějaká zábavná forma předehry (většinou přichází v úvahu jen u sehraných párů).

Stříbrný

Je to věcí každé ženy a nebo partnerského vztahu.Mám kamaráda,který se ženama souloží od 14 let.Dnes je mu 39let a protože je ukázněný neohotněla ani jedna partnerka.Je plodný(test v nemocnici). Ví jak na to a umí se domluvit.

Zlatý

Taky to nechápu. Každý dnes naříká, jak má málo peněz, ale taky si myslím, že zbytečně utácí za HA. Opravdu si myslím, že ten kondom stačí a navíc chrání i před chorobami.
Něco jiného je, když si chce žena povyrazit třeba na dovolené, tak začne brát HA a je to tkz. v suchu. Pak pokud na to vyjde čas, tak i ten kondom, ale pokud čas není, je to ok a nic kromě té choroby nehrozí.
Bývávalo zvykem, že žena měla v kabelce kondom "pro případ", dnes už to asi pravda není.

Bronzový

Jen doplním,co se financí týká,mnoho let jsem brala švýcarskou HA,která stála 300kč,pak asi dva roky jinou,za 440kč.Jako kuřačka pro jistotu neberu už žádnou.Hrozící zužování cév a následná možná embolie,na kterou zemřel můj jinak zcela zdravý táta v 61 letech,mi za to nestojí.

Bronzový

Pozor , toto není úplně můj nazor, ale mé spolupracovnice na výzkumu(i zde).Úplně jste všichni pozapomněli na VELKÉ RIZIKO RAKOVINY při HA !!

Pokročilý

Já dávala za prášky cca 350,-Kč za balení na 3 měsíce..Při ceně Durexů, které u mě jako jediné kondomy nevyvolávaly alergii, mě vyšla HA finančně jednoznačně lépe..
Jediné negativum HA vidím v délce jejího účinku po vysazení. Což je výhoda pro zapomětlivky ale nevýhoda pro snažilky o mimčo.
Jinak jako nejlepší antikoncepce mi teď přijde těhotenství ;)

Diskuze k otázce

Zlatý

kropitko

to odík,já jsem to párkrát vyzkoušela,vzhledem k tomu,že mám nemocná játra,tak mi ji gynekolog nedoporučoval,když pominu to,že se mi cyklus úplně rozhodil a krvácela jsem jak zvíře celý měsíc,tak mi ještě ke všemu bylo dost blbě. Takhle jsem to za svůj život vyzkoušela párkrát a už nikdy víc,za to mi to nestojí...

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 602
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 397
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.