Stížnost na vedení stavebního bytového družstva

Představenstvo SBD odmítlo členům vyplatit z jejich fondu oprav částku na výměnu oken.Čenové se na podmínkách dohodli na členské schůzi samosprávy podle stanov SBD. Částka se měla proplatit až po výměně oken na základě faktury.S výměnou oken souhlasila nadpolovoční většina.

Odpovědi
standa

Obávám se, že se může jednat o procedurální záležitost…, možným důvodem odmítnutí proplacení výměny oken může být prostý fakt, že členská schůze vaší samosprávy nerozhodla potřebnou 3/4 většinou.

Zákon č. 72/1994 Sb. o vlastnictví bytů
§ 11/5
K přijetí usnesení o modernizaci, rekonstrukci, STAVEBNÍ ÚPRAVY a opravy společných částí domu, jimiž se nemění vnitřní uspořádání domu postačuje souhlas TŘÍČTVRTINOVÉ většiny všech vlastníků jednotek.