Ajkax

štiplavá bolest v oblasti páteře – asi skřípnutý sval, jak ji utlumit ?

štiplavá bolest, která donutí zatajit dech při jakémkoliv sebemenším pohybu a po chvilce i v jakékoliv ustálené poloze v oblasti páteře která ustupuje jen na krátkou chvíli poté co se výrazně ozve až se mi z toho protočí svět před očima – patrně v důsledku snížené citlivosti nervového systému, která se za okamžik vrací do normálu – asi skřípnutý sval,

nepomáhá masírovat, nepomáhá čas (zatím 3 dny, intenzita stejná ne li zdánlivě horší)

jak ji utlumit ? nějaké vnitřně užívané oblbováky, nebo masti ?

Nejlepší odpověď
martina1

Nevím,jak jste přišel k této diagnose,ale možné to je.Nejlepší a osvědčený lék je Myolastan,ale je na předpis.Ten mi na zablokovanou páteř vždy pomůže.Kaky je dobrá Koňská mast-hřejivá.
Ale chtělo by to lékaře.Bolesti v zádech a hlavně jaké popisujete,můžou být projevy Infarktu myocardu.Pantáta si nedal poradit,chroupal Ibalgin a nakonec mu dělali bypass.

Další odpovědi
anonym

samozřejmě zodpovědně mohu poradit pouze našetřit 30 korun a vyrazit k lékaři 🙂 … nezodpovědně bych poradil domácí léčbu, ibalgin, koňskou mast … masáže a čekat …

pekynka

Určitě navštívit neurologa, bolavé místo lze lokálně opíchnout, tím se zbavíte akutní prudké bolesti, následovat by měla léčba infuzemi, kde je analgetikum,a­nestetikum, relaxancium -tedy skupina léků která zklidňuje bolest, uvolňue svalové napětí. Infarktu se nebojte,tam jde o tupou ,pálivou bolestza hrudní kostí, která vystřeluje dolévé ruky nebo krku. Nikdy to není bodavá,píchavá bolest.

Michal

Běžte co nejdříve k lékaři!Jde o Vaši páteř a Vaše zdraví!!!