Plyšák

Štípla mě včela

Asi před 3 dny mě štípla včera hrozně to napuchlo a je to furt čím dál větší a nechce to splasknout,co s tím ? :(

Nejlepší odpověď
iceT

včela nebo vosa…
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vosi-bodnuti-2

Další odpovědi
smazkaa23

Hlavně se ujisti , že v kůži nezůstal ani kousek žihadla, protože se ten uvolňuje postupně, ale jestli ho tam máš 3 dny už ti to asi nepomůže. A pak led, nebo chladit studenou vodou, to pomůže. Pokud ne běž raději k doktorovi.
Doplňuji:
*ten jed 🙂

marci1

Po bodnutí včelou je nutné odstranit žihadlo. Napuchlé místo chladit studenou vodou nebo ledem. Dobré je potřít Fenistilem gelem

Zdroj: http://vcelari­konicko.webno­de.cz/vceli-jed-a-prvni-pomoc-pri-vcelim-bodnuti/

Deli

Zyrtec, chladit, Fenistil, doktora.

briketka10

proti bodnutí stačí cibule a jogurt,
ale měli byste si pořídit jeden z
těchto přípravků :
Fenistil gel 30 mg – 115 Kč
Psilo-balsam gel 20 g – 77 Kč
Alpa gel po bodnutí hmyzem 20 ml – 20 Kč
Octanový krém tuba 70 ml – 42 Kč
Altermed Antisectin 35g – 63 Kč

http://ona.id­nes.cz/na-hmyzi-bodnuti-pomuze-cibule-i-jogurt-fcu-/zdravi.aspx?c=A100701­_193529_zdravi_a­br

anonym

Pokud štípanec třetí den nesplaskne, tak nečekej a běž na pohotovost. Tohle není normální reakce a bude to chtít léky. Je možné, že máš alergii na včely. V takovém případě je lékařské ošetření nutné.
Zatím to chce obklady a chladit.

anonymmm

led a chladit

gagaga

ocko..vcera jste na to same odpovidala uplne jinak … co ta zmena behem par hodin .. ??
jednomu odpovidate :
ocko

Na bodnutí včely i vosy je nejlepší to, že nejpozději třetí den po štípnutí otok splaskne. Dnes to chlaď a leduj, zítra bude dobře. Ono i ta horka podobné reakce zhoršují. Zchlazování ti udělá dobře

a druhemu, at bezi na pohotovost.. to me hlava nebere … :)

  • iv-

briketka10

  • iv-

    zvláštní a mě včera napsala,

    jestli mi je, nebo není horko :(

gagaga

:))