Luccyy

Štípání v prstech

Dobrý den, stává se mi hodně často, že když je mi opravdu zima na prsty a pak zajdu do tepla, tak prsty mi začnou hrozně moc štípat. Co je na to dobré a proč to tak štípe?

Nejlepší odpověď
www

Na štípání a flíčky s fialověním rukou z předchozí otázky bude nejrozmnější opravdu návštěva lékaře, může to být cokoliv, prkotina i vážnější problém.
Podle mého laického názoru to mohou být příznaky špatného prokrvování.

Další odpovědi
hanny 2

Je to první stupeň u omrzlin -
Nejčastěji postihují konečky prstů, nos, uši, bradu, palce na nohou, zejména při těsné obuvi – tedy místa, která jsou méně prokrvena. U omrzlin rozlišujeme tři stupně: první stupeň většina lidí dobře zná, projevuje se jako štípání nebo pálení kůže, které však poté, co se zahřejeme a postižené místo se prokrví, ustává.Pokud nezabráníme dalšímu působení chladu, kůže dostane voskovou barvu, je křehká a objeví se puchýře. Třetím stupněm pak označujeme situaci, kdy tkáň postiženého místa nenávratně odumře až do hloubky.

http://www.klub­generali.cz/clan­ky/mohlo-by-vas-zajimat/nepod­cenujme-nastrahy-pani-zimy

monique

to mám taky:(

bubukaa

Nos rukavice, hlavně ženy mají nosti rukavice i když je 5°C a míň, ve stáří pak budeš mít škaredé ruce