9 řemesel

štípačka dříví

Kdo pomůže radou s opravou štípačky HECHT 660?
U štípačky je 3f elmotor zapojený na 230V.
Po zapnutí se normálně rozeběhne, šť. klín sjede dolů a začne se vracet nahoru.
A teď to začne!
Po popojetí cca 10 cm nahoru se klín zastaví, motor se začne otáčet obráceně ve velice nízkých otáčkách a hřeje se.
Pokud jej ale rychle spustím dolů jde opět (bez vyp. a zap.) normálně.
Spustí se až dolů, a začne se zvedat při normálních otáčkách asi 10 cm …
Takže nahoru ne a ne.
Pokud za této situace motor vypnu a znovu spustím zase povyjede cca 10 čísel, atd. …
Ale dokáže tak „doskákat“ až nahoru, sám se přepne dolů a běží normálně.
( vyzkoušeno jen jednou , nejsem ).
Zn. stroje HECHT. příkon 2,2 kw, ot bez zátěže 2950 ,motor je bez štítku – údaje jsou z příručky.
Je to nový výrobek, ještě neběhal.
Záruka = 0.
Přímo na motoru je čerpadlo, směr otáčení se nemění.

Doplňuji:
TO : Fortin
Váha je cca 95 kg , ventil se dá vyměnit.

Nejlepší odpověď
fortin

Odpověď jste napsal do klíčových slov. Ventil. Nevím jak sám můžete opravit ventil a také jak 200 kilový stroj odvézt zpět.

elektrikář

CHyba může být v elektro instalaci v koncových spínačích nebo řídicí jednotce. prošel bych kabeláž a dotáhnul všechny šroubky. Pozor zařízení bezpečně vypnout.
Nebo přepouštěcí ventil. vzduch v olejovém systému. Podíval bych se do manuálu a objednal záruční opravu. Jistota je jistota.