Nik92

Štětkovec a jeho zastřihování

co dělat, když mám doma štětkovec a na internetu jsem se dočetla, že se má zaštipovat za květem, ale můj štětkovec mám doma již 3 roky a stále nevykvetl.

Nejlepší odpověď
beer

Předpokládám, že se jedná o štětkovec citronový a ten
potřebuje k vykvetení dodržet během období vegetačního klidu omezenou zálivku – dojde k ukončení vegetativního růstu a podpoří se nasazení květních pupenů. Pro nasazení květů je rovněž důležité světlé stanoviště.
Více zde:

Zdroj: http://www.gar­ten.cz/a/cz/5550-callistemon-citrinus-stetkovec-citronovy/

Další odpovědi
anonym

Buď bude kvést až za pár let, nebo nejsou u vás pro něj vhodné podmínky, pokud ty květy moc nepotřebujete, tak vám odpadá jedna práce-zaštipování ;D

hanny 2

Zkuzte přidat do zálivky hnojivo na kvetení!