DaniSimk

Štěstí vs. jistota, aneb šli byste do toho?

Představte si, že jste v mé situaci. Jste v prvním ročníku na gymnáziu a máte dosti slušné známky s ambicemi na vysokou školu, rodiče jsou na Vás pyšní, ale…je to sice JISTOTA peněz a zaměstnání, ale na té škole nejsem šťastná, nebaví mě. A na druhé straně chcete přestoupit na hereckou konzervatoř, která by pro Vás byla ŠTESTÍM, ale…rodiče s tím určitě nebudou souhlasit, nevím jak jim to říct, na uměleckou školu mě určitě nikdy nepustí a navíc mě napadají otázky: „Najdu si práci?“ „Uživím se?“
CO byste volili Vy, zůstali byste na gymplu v podobě jistoty nebo šli za štěstím?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
gecco

Zůstal/a bych

Ani ten gympl, ani ta výška – nejsou žádnou jistotou – to se hodně mýlíš…
Ale vzdělání je asi jediné, co ti nikdo nemůže vzít a co ti vždycky může pomoct.
___
„Umělecká škola“ – tady je nejistota uživení se výrazně větší…
Kromě toho, že se musíš učit, musíš mít i vlohy – ale hlavně, musíš se ´trefit´ do momentálního vkusu kupců (koukni do historie, kolik uznávaných umělců za svého života umíralo v bídě*)…
A taky musíš pro své prosazení ´na trhu´ mnohem víc makat…
___
Být tebou – zůstanu na gymplu a VŠ – a když budeš dobrá, klidně si ve volném čase studuj umění…**)
___
Naopak – oddat se snům a neučit se, to nejde…
______________
*) nejen malíři/sochaři – koukni na herce, dramatiky…
**) a taky si najdi, kolik uznávaných umělců má vlastně vystudovanou VŠ
___
Holt – snivý blbec se neuživí…
Naproti tomu člověk talentovaný si svůj talent prosadí i přes nepřízeň úspěšné disertace…
;-DD

Další odpovědi
AndreaOliver

Zůstal/a bych

Vzhledem k tomu, že jsi teprve v prvním ročníku, myslím si,že bys později přestupu mohla litovat. Můj názor je,že slušným kompromisem bude, když normálně uděláš gympl a půjdeš pak na konzervatoř.

zzzlatokopka

Zůstal/a bych

Dodělej gympl a až půjdeš na vysokou, už budeš plnoletá a rozhodneš se pak zda půjdeš na nějakou VŠ uměleckého směru, nebo na něco jiného:-)

Lamalam

Zůstal/a bych

ReHu

Zůstal/a bych

Jakou máš JISTOTU peněz a zaměstnání, když zůstaneš na gymplu?