Lucimia

Sterilizace varem

Prosím Vás, dá se podle Vás věc ze silikonu či jemu podobnému materiálu sterilizovat varem? Kámošky mi tvrdí že se voda nesmí vařit, že se věc rozteče, ale vždyt se tak přeci sterilizovali a sterilizují dudlíky a podobné věci? Jak to teda je?

Nejlepší odpověď
Drap

Odpověď je jednoduchá, některé hmoty to vydrží bez problémů, jiné ne. Je třeba vyzkoušet.

Další odpovědi
mosoj

Pokud tvrdíte že to je silikon tak ano. Nakonec to poznáte. On to ale vydrží i PP, PE a PVC již moc ne, ty tak do 80oC ale to již sterilizace také proběhne.

RQLM

Je to v pohodě. Vařte. Co ubližuje silikonu, je silikonový olej.

hanulka11

Pravý silikon vydrží .