Vicki

Štěně přestalo jíst granule.

Dobrý večer,mému osmiměsíčnímu štěněti přestali chutnat granule.Krmila jsem ho Purinou pro plan a párkrát jsem mu uvařila kuř.maso s rýží a mrkví.Zkusila jsem koupit jiné granule,ale žadná změna.Nevím,jestli mu nezachutnalo vařené jídlo a granule proto odmítá.Jinak je v pořádku.Díky za radu.

Nejlepší odpověď
chudst

Rekl bych, ze je to zmlsanost. Proste mu dejte jen granule a nic jineho. Az bude mit hlad, sni si je. (A ano, muze to byt az druhy ci treti den, az pochopi, ze nic jineho nedostane. V osmi mesicich mu to uz neuskodi. Pokud by skutecne nezral porad, pak mate problem. Zkusil bych pak asi kombinaci granuli a do nich zamichat ryzi s masem. (Ale az jako dalsi moznost.))

Další odpovědi
Tlusttoch

Souhlasím s předešlou radou, je to jen zkouška, co mi páníček dovolí :) Jinak hlídat hlavně příjem vody a vylučování.
Doplňuji:
Co se týká přidávání něčeho voňavého do granulí, je otázka, jestli chcete psa a vy být páníček a nebo on pes a vy otrok. Pokud s ním budete jezdit třeba ven na delší dobu, granule jsou super, ale něco tam přidávat co se pak zkazí, problém.

dědapetr

Co takhle ty granule něčím ochutit,například olejem ze sardinek a podobně a nedávat velké dávky jen co sežere naráz a pak mu to žrádlo sebrat,aby nemohl se dožírat.Také jsem nechal jeden den v týdnu ho vyhladovět a to pravidelně,potom neodmítal nic.Musíte experimentovat a tak přijdete nato co potřebuje.Pes musí mít pořád hlad a vtom se musí udržovat a dostatek vody.Hodně štěstí.
Doplňuji:
Měl jsem vlčáka jako služebního,cvi­čeného a neměl jsem se žrádlem problém ani týden venku.Dochutil jsem to před podáváním a tak se to nemohlo zkazit. Nic jsem nechystal dopředu,proto že by granule nabobtnaly a zkvasili.

tom004

Nevím jakého čtvernožce máte,ale náš minipudl se asi ve třech letech rozhodl,že granule ne.Do té doby,je pucoval v pohodě.Tak jsem si usmyslel,že na něj budu „tvrdej“.V pondělí jsem napočítal do misky 21 granulí.Ve středu,bylo v misce 21 granulí.A bylo po „tvrdosti“.Od té doby granule míchám s „normální“ krmí,a je klid.Zkuste něco podobného,nebo nějaký jiný „podraz“.Větši­nou,ale stejně prohráváme,protože jsou to naši miláčkové.

anonym

Ano Vicky – ted je to kdo z koho.
Nebo bych zkousela do granulek mu zamichavat masicko , ale cim dal tim mene … a pak , az bude zrat zase granule , tak ho chvalit a chvalit … co se tyce me a zvirat , uz bych mohla hrat v Narodnim. 🙂 -iv-

ARIS

Můj pes jakmile jsou venku tato vedra tak nežere skoro vůbec. Jen hodně pije. Ale jakmile vedra pominou, tak se zase pustí do granulí s velkou chutí. Pokud osmiměsíční štěně nežere, tak bych zjistil kolik váží a kolik by mělo vážit a pak bych mu dal jeho dávku krmení. Nesežralo – dostane to příště. Pokud není podvyživené, tak bych se nebál kdyby bylo o hladu i tři dny. Jen pozor na granule zda nejsou nějaké zatuchlé, plesnivé – jestli jim nic není.

HelloDarknes

Ahoj, já bych zkusila krmivo pro psa ze stránek https://www.do­macizoo.cz/ka­tegorie/krmivo-pro-psy-157/ , mám s nimi jen ty nejlepší zkušenosti. Anebo jim přímo napiš a oni ti poradí, každopádně raději to nepodceňuj a kdyby nechtěl jíst i nadále, běž s ním raději k veterináři. Nejspíše to ale vážně bude jen ta rozmazlenost, jak psali už ostatní.

HelloDarknes

Ahoj, já bych zkusila krmivo pro psa ze stránek https://www.do­macizoo.cz/ka­tegorie/krmivo-pro-psy-157/ , mám s nimi jen ty nejlepší zkušenosti. Anebo jim přímo napiš a oni ti poradí, každopádně raději to nepodceňuj a kdyby nechtěl jíst i nadále, běž s ním raději k veterináři. Nejspíše to ale vážně bude jen ta rozmazlenost, jak psali už ostatní.

Dominno

zkusil bych ho to naučit přes nějaký pamlsek, to na psi většinou platí(já dávám Brit Premium Sausage, je to takový salámek co má vysoké procento masa a na to náš pes slyší)