Štěně-moje 9týdenní štěně-fena malého plemene( JRT) před dvěma dny začala častěji než obvykle močit.

Od včera pozoruji v moči krev,má časté „nucení“ a moč odchází i po kapkách.Nejedná se o život ohrožující stav,nemá zvýšenou teplotu,je hravá a má chuť k jídlu.Pokud se stav neupraví,samozřejmě navštívím veterináře,ale ráda bych vydržela do pondělí.Neznáte nějakou „babskou“ radu,jak jí pomoci např.bylinkami nebo nemáte zkušenosti s účinkem brusinek nebo urologickými čaji u psa-navíc v tomto „stáří“? Před několika dny se ve vedrech brouzdala (jen nožky)s ostatními psy na kraji rybníka a na návštěvě nepozorovaně zhltla misku kočičích granulek.Žije v teplém bytě-„postelový“ typ…:D

Nejlepší odpověď
www

Může se jednat o zánět močového měchýře, na léčbu se používají i humánní léčiva. Dávkování však stanoví veterinář, sama pejskovi nic neordinuj. Babské rady jsou obdobné jako při tomto zánětu u lidí.
Do pondělí to vydrží.

Další odpovědi
Drap

Je jen jedno dobrá babská rada. Pokud je krev v moči u tak malého štěněte, tak co nejdříve navštívit veterináře.

veruska

Nevím jestli je to stejné u psů a fenek ,ale ten náš měl od veterináře doporučené omývání hypermanganovým roztokem.Pomohlo to,v každém případě to nemůže uškodit.