kotě07

Štěně a kočka – jak řešit jejich nepřátelství?

Dobrý den asi před týdnem jsme si pořídili štěně, a již předtím jsme měli doma dvě kočky, obě mají cca 11 měsíců. S jednou kočičkou si dokonce hraje. Ale druhá kočka se k němu stále odvrací, neubližuje mu ale pejsek si s ní chce hrát a proto za ní pořád chodí a šťouchá do ní čumákem. Kočka se mu nijak nebrání. Jenomže u psa se to stále stupňuje, vypadá to že jí nechce ublížit ale tím jak ji nutí ke hře jí začíná i kousat a máme strach že kočce ublíží. Opakuji kočka se nijak nebrání ona prostě leží a čeká až pes odejde.. :/ Samozřejmě se to pejska snažíme odnaučit ode kočky ho ženeme pryč ale máte ještě nějaký jiný tip jak psa odnaučit toto chování? Na internetu jsem četla že je nejlepší kočkám ukázat že jsou nadřazené, přijde vám to jako dobrá metoda? Děkuji

Nejlepší odpověď
redy

Prostě kočka nemá zájem se kamarádit,a že pes to skouší je normální.Kdyby ji chtěl ublížit tak už by to udělal.Je to štěně tak prudí, a kočka je kočka když nechce tak sní nikdo nehne:-)
Ale to je jen můj názor.

Další odpovědi
anonym

Nechala bych je být, oni si mezi sebou rozumí líp, než si myslíš. Až se to kočce nebude líbit, však ona si pořádek sjedná, jen se neboj, zasyčí na něj, možná ho i drápne a bude klid. Zvířata si mezi sebou rozumí líp, než lidi. Je to malé štěně a kočka to moc dobře ví, proto ho netrestá. má víc rozumu, než člověk.