štěňata a sny

každý kdo má pejska ví,že mají své sny,kdy ze spánku někoho pronásledují,ště­kají atd.ale jak si lze vysvětlit tyto projevy u novorozených slepých a hluchých štěňat,která ještě nemají žádné prožitky a zkušenosti?
Doplňuji:
Aby nedošlo k mýlce-i novorozená štěňata mají fáze bdění a spánku.

Nejlepší odpověď
Damiana

Možná je to „zakleto“ v prenatálním vývoji ve fázi antropogeneze (ve vývoji duševna). Pokud je fena chována v lásce (nebo zažívá naopak stres), jistě to ovlivní i chování psích novorozenců. Zatím takto, časem se u nich projeví skutečná „povaha“. Jako u lidí.

Další odpovědi
Drap

Asi to nebylo nijak vědecky prokázáno, ale já jsem přesvědčen, že sny mají

tom004

A co když ti čtvernožci,říkám tak všem psům, dokáží sdílet i sny své mámy než přijdou na svět a potom si je „opakují“, včetně nových vjemů,už reálných? Někdy mám pocit,že o nás vědí víc než si myslíme. A někdo jim to,před přechodem do „tvrdé“ reality,předat musí,no né? Asi pěkná ptákovina,ale kdo ví......... 🙂

Ar

Jo jo, když naše čubina měla štěňadla tak jsem taky sledovali jak májí růzé záškuby, zakňučí a podobně. To že nemají žádné prožitky není tak docela pravda. Třeba se jim zdá jek se hrnou před bráchama a ségrama první ke struku, kdo ví.

bolak

I slepci od narození maj sny, akorát že v těch snech prostě neviděj obrazy. To samý když je někdo vodjakživa hluchej, tak ani ve snu nebude nic slyšet. A štěně jse v podstatě něco jako chlupatej člověk s vocasem, takže se dá předpokládat že to bude mít podobně a i když je hluchoslepej, pořád mu zbejvaj další tři smysly, ale podle toho ty sny budou taky potom vypadat…prostě jenom slabej vodvárek…čtvrtá snová liga

tady máš ještě něco mimo mísu >>> http://www.lou­pak.cz/video/sran­dicky/6917-i-psi-maji-nocni-mury