Avatar uživatele
anonym

štěňata a sny

každý kdo má pejska ví,že mají své sny,kdy ze spánku někoho pronásledují,ště­kají atd.ale jak si lze vysvětlit tyto projevy u novorozených slepých a hluchých štěňat,která ještě nemají žádné prožitky a zkušenosti?
Doplňuji:
Aby nedošlo k mýlce-i novorozená štěňata mají fáze bdění a spánku.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? ten který je, anonym, tom004, Drap, anonym, Damiana, briketka10, anonym, Lorrien před 4330 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

Možná je to „zakleto“ v prenatálním vývoji ve fázi antropogeneze (ve vývoji duševna). Pokud je fena chována v lásce (nebo zažívá naopak stres), jistě to ovlivní i chování psích novorozenců. Zatím takto, časem se u nich projeví skutečná „povaha“. Jako u lidí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Asi to nebylo nijak vědecky prokázáno, ale já jsem přesvědčen, že sny mají

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

A co když ti čtvernožci,říkám tak všem psům, dokáží sdílet i sny své mámy než přijdou na svět a potom si je „opakují“, včetně nových vjemů,už reálných? Někdy mám pocit,že o nás vědí víc než si myslíme. A někdo jim to,před přechodem do „tvrdé“ reality,předat musí,no né? Asi pěkná ptákovina,ale kdo ví......... 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ar

Jo jo, když naše čubina měla štěňadla tak jsem taky sledovali jak májí růzé záškuby, zakňučí a podobně. To že nemají žádné prožitky není tak docela pravda. Třeba se jim zdá jek se hrnou před bráchama a ségrama první ke struku, kdo ví.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

I slepci od narození maj sny, akorát že v těch snech prostě neviděj obrazy. To samý když je někdo vodjakživa hluchej, tak ani ve snu nebude nic slyšet. A štěně jse v podstatě něco jako chlupatej člověk s vocasem, takže se dá předpokládat že to bude mít podobně a i když je hluchoslepej, pořád mu zbejvaj další tři smysly, ale podle toho ty sny budou taky potom vypadat…prostě jenom slabej vodvárek…čtvrtá snová liga

tady máš ještě něco mimo mísu >>> http://www.lou­pak.cz/video/sran­dicky/6917-i-psi-maji-nocni-mury

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek