pajaja

štěká když slyší nějaké zvuky

máme doma štěnátko teda už pulroční a nevíme jak jí odnaučit štěkat když uslyší na chodbě nějaký zvuk,bydlíme totiž v panelovém domě a když slyší výteh nebo sousedy na hodbě začne štěkat.

Nejlepší odpověď
BENYTA

Moji pejsci,když jsem kdysi bydlela v paneláku,si na ty zvuky už časem zvykli,když zvuk správně rozlišili,už se ho nenamáhali hlásit.Tak jak to učila dr.Žertová v TV,okamžitě okřiknout,poslat na místo,u těžších případů hodit malou plechovku,např. od piva,naplněnou kamínky,aby chrastila,ne jí trefovat!Pochopí,že pokud zaštěká,ozve se nepříjemný zvuk.Jen vás při tom házení nesmí vidět,k vám se má jít před tím schovat!
Doplňuji:
Bumbes – předpoklad pro tuto metodu je samozřejmě pes,který štěká,protože hlídá,tomu to neublíží,pes,který štěká hystericky,že má z těch zvuků z chodby strach,zase „ocení“,když najde v pánovi ochranu.Takže i kdyby tento zvuk,tedy podobný,slyšel venku,nesplaší se a neuteče,půjde se k pánovi „zachránit“.
Mám psy se sklonem k hysterii a věčnému štěkání – trpasličí pinče – mají „napoleonský komplex“,troufají si na jiné psy,čím větší,tím „lépe“.Dřív jsem na ně ječela,jako každá bláznivá ženská,dnes už někdy stačí jen speciální pohled,který znamená – /pardon/ – NESER!

Další odpovědi
Bumbes

Jak píše BENYTA. Důsledně hubovat a poslat na místo. S tou strašící plechovkou už je nebezpečí, že se pes začne tohoto zvuku bát všude a vždy.
Doplňuji:
Jako dlouholetý chovatel psů mohu ještě doporučit vycenit zuby při nadávání (fascinující efekt).
Na méně poslušné psy zabírá pevně uchopit za kůži za hlavou (přesně tu za kterou nosí samice mláďata) a přitisknout psa k zemi tak, aby se nemohl hýbat a účinně bránit – po chvilce zkrotne a na dost dlouhou dobu bude poslušný.

pusso

Vypadá to,že Vám doma roste dobrý hlídač.Jestli to neobtěžuje sousedy,vůbec bych to neřešil.

oskar

Nebojte se pes si na to časem zvykne.

Cullinda

Pokud máte čas a trpělivost, vemte ho vždy když začne štěkat na chodbu – ať ví co ten zvuk způsobuje. Pak třeba začne zvuky ignorovat..
Všeho se ale asi nezbavíte – náš pes je kliďas dokud neslyší harleyku nebo sanitku. :)

ReHu

Takové štěně zatím neví, co to je za zvuky, protože je skoro nezná a navíc jsou za dveřmi, za které nevidí.
Prostě velká neznámá a tak se jich bojí a proto štěká.
Časem si na zvuky zvykne. Je ale lépe pozornost psíka od neznámých nějak odpoutat. Časem již pro něj nebudou důležité. Ale ne tak, aby se lekal něčeho jiného. Třeba si na chvilku hrát, hodit mu na aport hračku nebo ho polechtat.
Nedávno jsem četla knížku od p. Desenského, má i své stránky a myslím, že by i poradil.

http://www.psycho­log-psu.com/porad­na/index.php?sid=786­8d0355b5d3c397a94fc60c6b­77286

http://www.psycho­log-psu.com/index.html

BENYTA

ReHu – v souvislosti s tímto dotazem jsem si na Rudu Desenského ani nevzpoměla,tenhle „problém“ by měli vyzkoušet řešit nejdříve „běžně“,pak až,kdy by nepomáhaly ty „běžné“ rady,pak až on.
Mimochodem,takový je můj vysněný muž,který dává přednost zvířatům před ženskou,já jsem stejná,my bychom si notovali…