Avatar uživatele
zjentek

stejný problém jako huxa+specialita: po odpojení ext.hdd (1terra)od laptopu mi W XP nenaběhne,jede pouze s tímto hdd ,(

Doplňuji:
nebo jinak: spouštím laptop bez mého 1terra exter. usb disku- nemám šanci. Ta samá písnička: chyba, pak spustit systém běžným způsobem, zase chyba a pořád dokola. Sotva ten usb disk připojím, windows naběhne naprosto standartně. Je to XP sp3. Pak můžu disk odpojovat dle libosti a systém drží, jde pouze o počáteční zapnutí systému. Díky všem ,)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, Hlada, Drap, anonym před 4030 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Návrh, skúste si vyčistiť registre pri odpojenom externom HDD. Zjavne máte natvrdo zapísanú adresu disku.
poznámka: bez záruky, ale mala som podobný problém a vyčistenie registrov to vyriešilo

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
badisko

mel jsi ho pripojen pri instalaci …windows?..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JájsemRaibek

Chápuli to správně, tak po odpojení běží normálně windows. Zkusil bych ještě jednu věc: Odeber to zařízení z počátače-myslím tím sowtwarově, popř. jej v tu chvíli zakaž a pak zkus odpojit fyzicky od pc. Následně restartuj a uvidíš. Kdykoliv můžeš vrátit zpět a připjit-povolit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pl4toon

Otázka badiska má svoje opodstatnění. Pokud jste měl ext. disk připojen po dobu instalace Windows, je možné, že se na něj zapsaly „spouštěcí informace“ a bez nich se systém většinou korektně nespustí. Pokud budeme tuhle informaci mít, dá se poradit :)
Doplňuji:
http://forum.zi­ve.cz/viewtopic­.php?t=12420

Zdroj: http://www.wi­kiknow.info/in­dex.php?lang=cs&id=8315

Upravil/a: pl4toon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas.zmizik

  • nastartuj systém z instalačního cd
  • asi naběhne instalace, pak to zjistí, že win je nainstalovaný a měla by se někde objevit volba „opravný mód“ nebo „opravit systém“ nebo „recovery mode“
  • pak se objeví volby opravy, můžeš dát automatickou – to bude ale trvat déle.vyber pokud možno příkazový řádek (command prompt) a napiš tam „fixmbr“ a stiskni entr…
  • samozřejmě během té doby nebude připojený usb disk

na přepsání mbr a boot sektoru v disku jsou i různé klikací utiity ale pokud člověk neví co dělá, důrazně to nedoporučuji.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

lukas.zmizik: jo, budu to dělat takhle ,) ..je potřeba si někde něco raději zálohovat?

před 4030 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
badisko

nastartuj systém z instalačního cd …vzdyt nemas CD windows ,,takze i tato radaje ti prd platna..

před 4030 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

platoon: při instalaci windows tam ten disk určitě nebyl připojen, zjistil jsem to

před 4030 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
badisko

tady mas reseni do jake miry te uspokoji netusim…http://w­ww.theelderge­ek.com/recove­ry_console.htm

před 4030 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
badisko

tady mas reseni do jake miry te uspokoji netusim…http://w­ww.theelderge­ek.com/recove­ry_console.htm

před 4030 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

badisko, Tá konzola je dobrý nápad (pre neznalých, odkaz od badiska)
Samotná stránka je zaujímavá, ďakujem za typ.

před 4030 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
badisko

neni zac led..:-))

před 4029 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

raibek, tak to taky nevyšlo ..ale to bych stejně musel zakázat ten disk před každým vypnutím laptopu ne? ..tak to by bylo taky na prd ,)

před 4030 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

led: tak jsem vyčistil registry přes CCleaner (bez toho disku) a nepomohlo to ,(
badisko: to nevím a už se to těžko dovím. Vlastně ani nevím, jestli je ten laptop zakoupený s XP, nebo je to instalace. Nevím nic ,(

před 4030 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
badisko

dej Opravu windows …nedavno se mi to stalo daval jsem znamenu do poradku PC a borec mel poskozenou mechaniku …tak jsem daval Win 7 z flashe a stalo se to same nechtel nabehnout bez flesky …bylo upne jedno jakou jsem tam dal… ale bez ni ne …dal jsem Repair opravu vin a normalne to bezelo bez ni…s HDD to bude stejne …

před 4030 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Nie je to tým, že oprava vlastne vyhodila z registra to pripojenie disku?

před 4030 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek