zjentek

stejný problém jako huxa+specialita: po odpojení ext.hdd (1terra)od laptopu mi W XP nenaběhne,jede pouze s tímto hdd ,(

Doplňuji:
nebo jinak: spouštím laptop bez mého 1terra exter. usb disku- nemám šanci. Ta samá písnička: chyba, pak spustit systém běžným způsobem, zase chyba a pořád dokola. Sotva ten usb disk připojím, windows naběhne naprosto standartně. Je to XP sp3. Pak můžu disk odpojovat dle libosti a systém drží, jde pouze o počáteční zapnutí systému. Díky všem ,)

Nejlepší odpověď
led

Návrh, skúste si vyčistiť registre pri odpojenom externom HDD. Zjavne máte natvrdo zapísanú adresu disku.
poznámka: bez záruky, ale mala som podobný problém a vyčistenie registrov to vyriešilo

Další odpovědi
badisko

mel jsi ho pripojen pri instalaci …windows?..

JájsemRaibek

Chápuli to správně, tak po odpojení běží normálně windows. Zkusil bych ještě jednu věc: Odeber to zařízení z počátače-myslím tím sowtwarově, popř. jej v tu chvíli zakaž a pak zkus odpojit fyzicky od pc. Následně restartuj a uvidíš. Kdykoliv můžeš vrátit zpět a připjit-povolit.

pl4toon

Otázka badiska má svoje opodstatnění. Pokud jste měl ext. disk připojen po dobu instalace Windows, je možné, že se na něj zapsaly „spouštěcí informace“ a bez nich se systém většinou korektně nespustí. Pokud budeme tuhle informaci mít, dá se poradit :)
Doplňuji:
http://forum.zi­ve.cz/viewtopic­.php?t=12420

Zdroj: http://www.wi­kiknow.info/in­dex.php?lang=cs&id=8315

lukas.zmizik

  • nastartuj systém z instalačního cd
  • asi naběhne instalace, pak to zjistí, že win je nainstalovaný a měla by se někde objevit volba „opravný mód“ nebo „opravit systém“ nebo „recovery mode“
  • pak se objeví volby opravy, můžeš dát automatickou – to bude ale trvat déle.vyber pokud možno příkazový řádek (command prompt) a napiš tam „fixmbr“ a stiskni entr…
  • samozřejmě během té doby nebude připojený usb disk

na přepsání mbr a boot sektoru v disku jsou i různé klikací utiity ale pokud člověk neví co dělá, důrazně to nedoporučuji.

zjentek

lukas.zmizik: jo, budu to dělat takhle ,) ..je potřeba si někde něco raději zálohovat?

badisko

nastartuj systém z instalačního cd …vzdyt nemas CD windows ,,takze i tato radaje ti prd platna..

zjentek

platoon: při instalaci windows tam ten disk určitě nebyl připojen, zjistil jsem to

badisko

tady mas reseni do jake miry te uspokoji netusim…http://w­ww.theelderge­ek.com/recove­ry_console.htm

badisko

tady mas reseni do jake miry te uspokoji netusim…http://w­ww.theelderge­ek.com/recove­ry_console.htm

led

badisko, Tá konzola je dobrý nápad (pre neznalých, odkaz od badiska)
Samotná stránka je zaujímavá, ďakujem za typ.

badisko

neni zac led..:-))

zjentek

raibek, tak to taky nevyšlo ..ale to bych stejně musel zakázat ten disk před každým vypnutím laptopu ne? ..tak to by bylo taky na prd ,)

zjentek

led: tak jsem vyčistil registry přes CCleaner (bez toho disku) a nepomohlo to ,(
badisko: to nevím a už se to těžko dovím. Vlastně ani nevím, jestli je ten laptop zakoupený s XP, nebo je to instalace. Nevím nic ,(

badisko

dej Opravu windows …nedavno se mi to stalo daval jsem znamenu do poradku PC a borec mel poskozenou mechaniku …tak jsem daval Win 7 z flashe a stalo se to same nechtel nabehnout bez flesky …bylo upne jedno jakou jsem tam dal… ale bez ni ne …dal jsem Repair opravu vin a normalne to bezelo bez ni…s HDD to bude stejne …

led

Nie je to tým, že oprava vlastne vyhodila z registra to pripojenie disku?