MrCrowWiNN

Stěhování z Čech na Slovensko

Dobrý večer, mám v plánu se odstěhovat za přítelkyní na Slovensko. Chci se zeptat, co to bude obnášet? Pokud chci v zemi žít „legálně“ ? Jak to udělám s trvalým pobytem, pojištěním a bankou?

Odpovědi
zzzzz

Zdravotní pojištění platíte pouze v jedné zemi. Pokud tam budete pracovat, bude ho za Vás odvádět zaměstnavatel, tady se musíte na pojišťovně odhlásit. Pokud si můžete napsat tr. pobyt k přítelkyni, tak si ho tam napište, můžete si pak i požádat o občanství s tím, že doporučuji ponechat si i české. Banku můžete mít slovenskou nebo českou, to záleží co Vám bude víc vyhovovat. ČR a SR mají spoustu dohod, kde toto ulehčují, vždyť i u nás žije spousta Slováků.

karfigol

Ono hodně záleží, jestli budete mít české nebo slovenské občanství. Já bych se na Slovensko také nejraději odstěhoval, velmi jsem si oblíbil lastminute v czk od https://last-minute.invia.cz/slo­vensko/?aid=4287405&a­data1=c-z