Stěhování dospělého psa z domu do nového bytu

Dobrý den,
mám 11 ročního Jacka Russela, doposud žil v domě bez zahrady, ale stěhujeme se do bytu, pes měl vždy svoje celé křeslo jako pelech(je zvyklý být někde výše nad zemí), ale do bytu se toto neplánuje, jak ho odnaučit v tomhle věku skákat na nový gauč a podobně a vyřešit situaci s pelechem? Netuším, jak si na nové prostředí zvykne, i do teď, když je doma sám, tak věčně stěká…
prosím o rady
díky

Nejlepší odpověď
hanny 2

Tak to vám tedy nezávidím,11-ti letého psa zvykat na nové prostředí!Znáte to – „starýho psa novým kouskům nenaučíš“.A ještě ty naštvaný sousedy,až bude štěkat,když nebudete doma…

Další odpovědi
koník.

Nový pelech, nové prostředí. Bylo by toho moc. Já bych rozhodně nejdřív dal pryč to staré křeslo, které má teď jako pelíšek a koupil mu třeba nějaký klasický psí pelech a jestliže opravdu musí být na vyvýšeném místě, tak bych popřemýšlel o nějakém bobíku co se prodává jako podpěra pod nohy ke gauči. Dělají se různě velké druhy a ve slevě se dá sehnat lacino za pár stovek. To bych udělal dokud jste ještě ve starém bytě (jemu známém prostředí). Až bude na jeho nový pelech zvyklý, tak do nového bytu půjde aspoň s jeho novým pelíškem, který už dobre zná.

WeeBear

Bohužel má Hanny pravdu, starší sestra měla obdobný problém, stěhovala se do vlastního (byť jen pronájem) s přítelem a dvěma psy. Mladšímu pejskovi byl rok, stršímu rok a půl, mladší si na to nezvykla a jelikož v bytech bydleli postarší lidé a byly tam tenké zdi, stížnosti na štěkání psů se jen hromadily. Takže mladší pejsek musel pryč a teď má jen staršího, ten si zvykl celkem rychle.

Je to hodně individuální a můžeme doufat, že si třeba zvykne, ale počítejte s tím, že zezačátku ho určitě budete muset učit na nový pelech ve ‚výšce‘, pokud to nebude třeba gauč, tak my měli pro našeho bývalého psa malou, vyšší matraci (zní to divně, ale opravdu!) dát mu ji na takové místo, kde trávíte nejvíce času, nebo kde je pořád někdo, u nás to byl obývák. Někdo byl na počítači, jiní sledovali televizi. A pelech by měl mít i tam, kde na vás uvidí, teď máme kocourka a ten zásadně lehává pod televizí.

Snad jsem trochu pomohla. 🙂

samicek333

To půjde hodně těžko… já být na Vašem místě, hned mu nezakazuji na gasuč skákat – měl by toho zakázaného moc, nechápal by to + ještě nové prostředí…Prstě se přestěhujte a nechte ho se chovat jak je podle něj normální. Asi to vyzní blbě, ale je mu 11 let a to je docela dost, tak aby to jeho srdíčkio vydrželo:(

iwrana

A co třeba dát na gauč složenou deku,nebo psí pelíšek a naučit ho líhat v něm?Než odejdete,dejte mu na hryzání velkou,tvrdou kost,třeba ho to zabaví.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.