lukas.zmizik

ste si jisti, že zvládnete při požáru použít hasící přístroj a že víte jaký k čemu použít?

Nejlepší odpověď
briketka10

ani ho neunesu !!
Doplňuji:
a ještě číst nějaký štítek ??

Další odpovědi
honza19hk

No vzhledem k tomu,že jsem dobrovolný hasič tak samozřejmě.

A ty víš k čemu který je a kdy nehasit vodním přístrojem??

led

Ano,
použila som aj prakticky aj so všetkými rozkošami, ktoré hasiči pri zásahu prežívajú (bez ochrannej masky).

Doplňuji:
Dobrá rada pre zasahujúcich neznalcov :
Najprv odpojte prívod elektrického prúdu do daného priestoru, vypnite plyn. Potom je hasenie bezpečnejšie. V prípade zadymenia, ak nemáte masku, držte sa pri zemi a urýchlene opustite priestor (dym stúpa hore)

venkovan

Nejsem si nikdy jist, že ho použiji správně, přestože jsem i hasič. Protože si uvědomuji, že jsou situace, kdy i to co má člověk zažité, ve stresu nedokáže použít.
A navíc – hasící přístroje i selhávají, protože je nikdo pravidelně nekontroluje, nezřídka jsou i založené (kdo má například doma hasící roušku, hasičák apod., alespoň v kuchyni a nebo v osobáku?) a než ho člověk vydoluje, ztrácí čas a i taky nervy.

iwetax

Já si myslím,že bych spíš utíkala než hasila ☹

Michal Kole

Teoreticky vím , ale prakticky jsem to nikdy nezkoušel

Sůwa

Moooc dobrá otázka. V zaměstnání jsem akorát dbala na to, abych měla správně revizi a kde jsou ty hasičáky umístěny, ale nikdy mne nenapadlo, že bych měla vědět, co s nimi. Dokonce ani netuším jaký to byl typ a bylo tam hodně hořlavého materiálu. Naštěstí teď už je to jedno…☺

anonym

JISTĚ
dnes je výhoda ventilu, páčky. Ty starší , práškový, byl narážecí a to byl někdy problém jej uvěst do chodu. Prostě nešla prorazit tl. patrona u vnitř přístroje.
voda – dřevo, papír
odebere teplo
pěnový – barvy, laky, ropné produkty, nesmí el. proud
odebere teplo a izolije od vzdušného kyslíku
práškový – el. proud, ropné produkty, elektroniky, ale tady jsou lepší halony
má stěnový efekt a izoluje od kyslíku
sněhový (CO2) – ropné produkty, sice má být na el. proud nedoporučuji, kvůli kondenzování na vodu
vytěsnění kyslíku

Pájo

Naprosto jistý.