Avatar uživatele
lukas.zmizik

ste si jisti, že zvládnete při požáru použít hasící přístroj a že víte jaký k čemu použít?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? manon, Sůwa, Wang, briketka10 před 4153 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

ani ho neunesu !!
Doplňuji:
a ještě číst nějaký štítek ??

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
honza19hk

No vzhledem k tomu,že jsem dobrovolný hasič tak samozřejmě.

A ty víš k čemu který je a kdy nehasit vodním přístrojem??

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Ano,
použila som aj prakticky aj so všetkými rozkošami, ktoré hasiči pri zásahu prežívajú (bez ochrannej masky).

Doplňuji:
Dobrá rada pre zasahujúcich neznalcov :
Najprv odpojte prívod elektrického prúdu do daného priestoru, vypnite plyn. Potom je hasenie bezpečnejšie. V prípade zadymenia, ak nemáte masku, držte sa pri zemi a urýchlene opustite priestor (dym stúpa hore)

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Nejsem si nikdy jist, že ho použiji správně, přestože jsem i hasič. Protože si uvědomuji, že jsou situace, kdy i to co má člověk zažité, ve stresu nedokáže použít.
A navíc – hasící přístroje i selhávají, protože je nikdo pravidelně nekontroluje, nezřídka jsou i založené (kdo má například doma hasící roušku, hasičák apod., alespoň v kuchyni a nebo v osobáku?) a než ho člověk vydoluje, ztrácí čas a i taky nervy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iwetax

Já si myslím,že bych spíš utíkala než hasila ☹

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Teoreticky vím , ale prakticky jsem to nikdy nezkoušel

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

Moooc dobrá otázka. V zaměstnání jsem akorát dbala na to, abych měla správně revizi a kde jsou ty hasičáky umístěny, ale nikdy mne nenapadlo, že bych měla vědět, co s nimi. Dokonce ani netuším jaký to byl typ a bylo tam hodně hořlavého materiálu. Naštěstí teď už je to jedno…☺

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

JISTĚ
dnes je výhoda ventilu, páčky. Ty starší , práškový, byl narážecí a to byl někdy problém jej uvěst do chodu. Prostě nešla prorazit tl. patrona u vnitř přístroje.
voda – dřevo, papír
odebere teplo
pěnový – barvy, laky, ropné produkty, nesmí el. proud
odebere teplo a izolije od vzdušného kyslíku
práškový – el. proud, ropné produkty, elektroniky, ale tady jsou lepší halony
má stěnový efekt a izoluje od kyslíku
sněhový (CO2) – ropné produkty, sice má být na el. proud nedoporučuji, kvůli kondenzování na vodu
vytěsnění kyslíku

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pájo

Naprosto jistý.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek