Cindy

Stavění a přerušení lhůty

Nerozumím rozdílu mezi stavění a přerušení lhůty. Znamená to, že když se lhůta staví, tak se jen zastaví a pak pokračuje dál, kde skončila, kdežto když se přeruší, tak začne běžet znovu? Kdy se používá která? Díky:-)

Nejlepší odpověď
HOMER

Na tuhle otázku se pokusím odpovědět podle významu,který tyto slova obvykle mívají..Když tedy něco přerušíme,pokračuje to znovu z místa,kde to bylo přerušeno,když něco zastavíme,obvykle to chceme nechat stát.Ale těžko říct,když ani nevím v jakém kontextu.Taky by to mohlo být,jak píšeš,přesně naopak :D Je to fakt zapeklité.

Další odpovědi
atriplex

O stavění lhůty/doby se hovoří v případě, že lhůta/doba v důsledku určité události nebo situace přestává běžet. Když tato událost nebo situace pomine, pokračuje lhůta/doba tam, kde se zastavila.

Přerušení (přetržení) lhůty/doby znamená, že událost nevyvolá jen zastavení běhu lhůty/doby, ale vrátí ji na počátek, takže poté, co událost skončí, se lhůta/doba znovu rozběhne v celé své délce.