dudu

Stavebník a nárok na inženýrské sítě?

Můj švagr si v jedné zdejší obci po vyřízení všech povolení nechal dodavatelsky postavit menší domek. Obecní úřad mu jako součást udělování souhlasu ke stavbě přislíbil /bohužel jen ústně/ brzké připojení na inženýské sítě /vodu a kanalizaci/. Nyní pro nedostatek prostředků odmítá napojení provést a financovat. Vlastní zdroj vody na parcele ani poblíž není, takže švagr má nové bydlo bez vody. Odpad dodatečně řeší septikem. Můžete někdo poradit, existuje-li nějaká náhradní varianta, nebo způsob jak prosadit, aby obec splnila svůj původní, byť třeba jen slovem daný závazek. Poraďte prosím, jinak hrozí nebezpečí, že švagrová půjde sedět za těžké ublížení svému manželovi.

Nejlepší odpověď
ReHu

Podobný případ byl před časem v Obč.judu na Nově. Už si to přesně nepamatuji, ale myslím, že pokud byl slib ústní, víceméně beze svědků, těžko se svého dožadovat.
Náhradní řešení mě nenapadá.
Jak to mají řešeno sousedé? Nešlo by se nějak domluvit s nimi?
Snad jen se optat na VaK, kolik by stála např.cisterna vody.