elder128

Poradíte, jak mám vyřešit stavební spoření u Buřinky?

Ahojte mám otázku a doufám že mi poradíte rodiče mi spořily v český spořitelně stavební několik let. No a tento měsíc přišla obálka na moje jméno od český spořitelný kde je psáno milý kliente… a nabízí mi zrušit smlouvu do 31.12.2016 tím pádem bych dostal peníze co se spořily za ta léta tak bych je dostal na účet. Ta smlouva se může zrušit zdarma do toho 31.12.2016 a to písemnou žádostí že s novým podmínkami nesouhlasíme a pokud tu písemnou žádost neodešleme do toho data tak s těmi novými podmínkami souhlasíme. a já vůbec nevím jestli to mám napsat tu písemnou žádost na papír o velikosti A4 a nebo jestli to mám napsat jako třeba nějaký dokument a už vůbec nevím co tam mám napsat třeba jako Já uvedený klient...... Nesouhlasím s novýma uvedenýma podmínkama a odstupuji od smlouvy??? a má se to posílat někam nebo stačí zají s tim třeba na pobočku český spořitelny?:.. děkuji.. zapoměl sem dodat že pokud se neodešle ta písemná žádost dotoho data tak smlouva půjde zrušit taky ale za poplatky nebo nějak tak.

Vložená neotázka
Stavební spoření u buřinky

Odpovědi
Funna

a co se neptat tady lidí, o tom nic moc neví a rovnou zavolat na 800 120 120, což je informační linka stavební spořitelny…volání máš zdarma…

PS: nevím, co je v nových podmínkách, ale zjistila bych si, jestli když pojištění předčasně ukončíš, jestli nebudeš muset vrátit státní příspěvek…

Arne1

Za poplatky se Stavebko nevypovídá…
Především kolik let je to v běhu a zda jsou splněny podmínky pro případné ukončení. Pak je dobré si přečíst v čem se mění podmínky – tipl bych že pro spořitelnu už není únosná úroková míra která tam je a potřebuje to zlikvidovat.
Rozhodně si to chce rozmyslet co s tím dál a ne jen bezhlavě vybrat a rozfofrovat. Stavebko je primárně určené jako podpora bydlení, tak je dobré se zamyslet zda to náhodou nebudeš v nejbližších letech řešit. Když ti přišel takový dopis, tak už se tam asi spořilo hodně let a máš tím pádem solidní základ pro úvěr ze stavebního spoření.
Nenamítej, že tomu nerozumíš, jsi už dost starý aby ses naučil svým penězům rozumět. Případně si vem k ruce nějakého poradce který ti vysvětlí některé pojmy a zákony.