nikolqa.o

Stavební spoření

Dobrý den,

mám dotaz ohledně stavebního spoření u české spořitelny. 18let mi bude až v lednu, ale chtěla bych si peníze ze spoření vybrat dřív, abych si zaplatila řidičák a dělala jsem ho ještě v zimě.

Jsou nějaké podmínky ukončení spoření ( např.: odstupné v podobě několika měsíců, atd.. ) ? A nestrhnou mi potom nějaké peníze z toho spoření ?

Děkuji za odpověď a hezký den.
Doplňuji:
Jo, ale když mi to platí rodiče a zakládali mi to, tak mají taky právo to zrušit ne ? Stejně bych to v lednu chtěla zrušit a vybrat peníze. Nechci potom čekat, pokud je tam nějaká výpovědní lhůta třeba 3 měsíce ).

Myslela jsem jako jestli jde nahlásit předem že si to budu chtít vybrat v půlce prosince nebo až v lednu. Že to nahlásíme teď, proběhne třeba ta 3 měsíční výpovědní lhůta a v půlce prosince nebo až v lednu si to budu moc rovnou vybrat.

Odpovědi
Drap

Jedna z podmínek je dovršení 18 let

mosoj

Záleží jestli je spoření již přespořené nebo ne. Normální výpovědní lhůta je 3 měsíce ale u přespořených ( ukončených ) to dělají do jednoho měsíce, ale můžou to být až ty tři měsíce.

Stačí si přečíst podmínky u smlouvy!!!!!!!