Stavba udírny – kouřovod

Budu stavět udírnu – zděnou. Vnitřní světlost bude 60×60. Kouřovod plánuji udělat s kameninové trubky asi 1m dlouhé poradíte mi někdo jaký by ta trubka měla mít vnitřní průměr?

Odpovědi
casey

zalezi tez na sklonu trubky. Mam udirnu na stejnem principu, sklon cca. 20cm na 1m roury.
Roura byla puvodne 25cm siroka, ale tim, ze byla zalita v betonu, dlouhou dobu trvalo nez se vyhreje, srazela se v ni voda a dehtovala. Vyvlozkoval jsem ji nerezovou trubkou prumeru 15cm obalenou kameninovou vatou (orsil atd.) a od te doby pohoda.
Tak, aby ses vyvaroval podobne chybe.