richard.p

Stavba počítače-součástky

Jak se dá zjistit jestli bude základní deska kompatibilní např. s grafikou a ostatními součástkami ??????

Odpovědi
Earl Sin

Když jsem skládal PC já, tak jsem šel tímto postupem:
Procesor – k tomu Motherboard – RAM – Grafika – HDD- Zdroj – ostatní periferie.
Vybíral jsem vždy tak, aby to pasovalo na předchozí volbu. Typů grafik moc není (většinou PCIe) Hlavně, aby byly kompatibilní Ramky, Motherboard a Procesor

cochee

Měl by ses něco málo naučit o jistých standardech ve světě PC. Například že základní desky se dělí na desky pro procesory intel a AMD a dále podle použité patice procesoru, což ovšem ještě neznamená, že procesor s odpovídající paticí bude v desce pracovat. K tomu vydává výrobce desky seznamy kompatibilních mikroprocesorů. Dále, že existují jakési standardy v pamětech RAM, v současnosti DDR3 a starší DDRII, ale pořád se ve fungujících starších počítačích setkáváme i s DDR („jedna“) nebo dokonce SDRAM. I zde platí, že ne všechny paměti stejného standardu mohou pracovat v jakékoliv konfiguraci, anebo jejich vlastnosti nejsou využity. A tak dále, grafické karty, pevné disky, obecné vnitřní rozšiřující periferie atd.