Hanah

Stavba "kůlny a přístřešku na spol.pozemku SVB-jaké povolení,souhlas?Pří­vod elektř.

Je nám 7O let,bydlíme v domě 50 let,jsme vlastníky bytu.Nový Výbor nás šikanuje pravidelnými omezeními našeho života v domě.Dva nevzdělaní výborové a „nestranní“ spoluvlastníci tak nám strpčují bydlení a život.Nejvíce jim vadí vzrostlá zeleň před domem na dvoře,květiny na chodbě,zavírání dveří v průchozím suterénu,prahy u těchto dveří,…Ale podstatné věci neřeší-neuznávají stavební zákon 183/2006 a tak si „výboři“ postaví kůlny /1 je dílnička se stálým přívodem el.proudu kabelem z okna domu/,přístřešky o své vůli.Všech 24 vlastníků bytu si muselo zakoupit část pozemku,dvora někteří nemají ani kůlny,parkování auta.Tito „stavebníci“ argumentují tím,že to stojí na jejich pozemku a tudíž nežádají žádný souhlas.Prý stačí schválení výboru-např. zrušení keřů,stromů,jak využijí spol. prostor,místností v suterénu.2 noví vlastníci- výboři „tvoří“ dle svých představ a ke svému prospěchu.Protože jsme v některých věcech neměli s nimi shodný názor,máme teď co činit s jejich negativismem vůči nám.Je zajímavé,jak ostatní jsou vůči nám bez názoru?Proč nás nenechají v klidu dožít v domě?Jak se bránit,aby jsme nebyli za bláznivé důchodce stěžovatele.Kde hledat odpověď?

Odpovědi
ReHu

To je těžká rada. „Výborové“ byli zvoleni a dle mých zkušeností, lidi chtějí mít klid i za cenu některých omezení. To jsou ti bez názoru. Mnohem snazší je doma či v hospodě nadávat.
Zkusila bych se optat v některé právnické kanceláři. Někde, ve větších městech, jsou i 1. konzultace zdarma nebo ombucmani.