Avatar uživatele
led

Stav nukleárnej krízy

vyhlásilo dnes večer japonsko.
Čo to znamená?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Miroslavst, tom004, hornik. před 4788 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Mimo jiné i možné nebezpečí výbuchu reaktorů a evakuace obyvatel z ohrožené oblasti.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

samotné nebezpečí jaderného výbuchu až tak nehrozí, jako spíše zamoření rádioaktívnim spadem, teda látkami kontaminovanými radiací, které sa tak stávají nebezpečím pro všechno živé, jsou druhotnými zářiči (stejně nebezpečnými jako radioaktívní prvky samotné).
Právě distribuce tohoto spadu při (i nejaderném) výbuchu je momentálně největší nebezpečí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

Zde je o tom napsáno trošku víc. Co tvrdí japonci a co agentura pro bezpečnost.
http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/svet/2277­69-hrozba-radiace-z-japonskych-reaktoru-se-podcenuje-tvrdi-jeden-z-konstrukteru.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Na to že se to podceňuje jsem narážel včera svými otázkami.
Jó kdyby to tak bylo v Rusku to by se křičelo. Přitom Rusko má lehkovodní reaktory na velmi vysoké úrovni.
Já jsem přesvědčen, že výbuchem v druhé reaktorové hale je již havárie velice blízko Černobilu. A to tvrdí že je ocelová nádoba neporušená. Co až se roztrhne a hned třikrát. To že vzniká vodík je nezpochybnitelný důkaz že primární okruh není těsný nechladí a v reaktoru dochází k rozkladu vody na vodík a kyslík. Zvenku se reaktor neuchladí !!
Informace ale nikdo nedává. Mlčí se !!
A tý radioaktivity v moři. Tam se to teď sype nejvíc. Po výbuchu se to bude sypat i do ovzduší.
Sice se mluví o japonské důslednosti, zde ale zřejmě bylo něco zanedbáno. Čtyři z pěti čerpadel nešlo nastartovat a na trase chlazení nešel otevřít ventil !!!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek