Státní nebo soukromá škola?

Zajímalo by mě, jaký máte pohled na státní a soukromé školy. Která z nich vám přijde více na úrovni a proč? Máte s tím zkušenosti, vlastní pohled na věc?

Za sebe mohu hovořit že dávám přednost soukromé škole... strávila jsem 5 let na dvou státních skolách, všude byli převážně mrzutí učitelé bez zájmu učit, seřvávali člověka za každou hloupost, nutili vás dodržovat pravidla z nichž některá byla naprosto nesmyslná, v učení bylo více předmětů, které se v zaměření školy vůbec nepotřebovalo, praxe byla naprosto mimo zaměření taktéž.

Zatímco teď jsem na soukromé, sice je to drahé, ale musím říct, že fáma o tom, že se tam dostávají jen děti boháčů, kteří školu podplatili tu není na místě, učíme se převážně o tom, co máme v oboru, nemusíme nosit ani přezuvky krome zimi, učitelé jsou hodní, klidní, pomohou, mají i konzultační hodiny, většina předmětů je tu odborných, lidé se tu chodají i lépe, jelikož za typ eníze, co zaplatili za školu si dávají pozor, aby je nevyrazili :D Vše je tu šisté, opravené, nové, není nač si stěžovat oproti státním školám :/

Jak to vidíte vy?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Záleží na konkrétní škole. Pokud by byly srovnatelné, tak jednoznačně státní. Dcera jeden čas chodila na soukromou školu a nelíbila se jí nízká úroveň, dost časté střídání kantorů , neřešení chování a přestupků dětí sponzorů a spousta dalších věcí,

Další odpovědi:

Bronzový

Já s tímto vlastně zkušenosti mám. Moje bývala základní škola byla státní, po několika letech se z ní stala škola soukromá, ale i přes to jsem ji dochodila. Nějaké zlepšení tam bylo, ale učitelé se nezměnili, nějací, i když bych čekala opak, byli na žáky mnohem přísnější a protivnější. Do školy přibylo pár hovadin, jako třeba golf nebo cca 5 jazyků. Dnes chodím na státní střední školu a jsem víc než jen spokojená i když není soukromá.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2412
Zlatý Drap 1486
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 490
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.