Státní nebo soukromá škola?

Zajímalo by mě, jaký máte pohled na státní a soukromé školy. Která z nich vám přijde více na úrovni a proč? Máte s tím zkušenosti, vlastní pohled na věc?

Za sebe mohu hovořit že dávám přednost soukromé škole… strávila jsem 5 let na dvou státních skolách, všude byli převážně mrzutí učitelé bez zájmu učit, seřvávali člověka za každou hloupost, nutili vás dodržovat pravidla z nichž některá byla naprosto nesmyslná, v učení bylo více předmětů, které se v zaměření školy vůbec nepotřebovalo, praxe byla naprosto mimo zaměření taktéž.

Zatímco teď jsem na soukromé, sice je to drahé, ale musím říct, že fáma o tom, že se tam dostávají jen děti boháčů, kteří školu podplatili tu není na místě, učíme se převážně o tom, co máme v oboru, nemusíme nosit ani přezuvky krome zimi, učitelé jsou hodní, klidní, pomohou, mají i konzultační hodiny, většina předmětů je tu odborných, lidé se tu chodají i lépe, jelikož za typ eníze, co zaplatili za školu si dávají pozor, aby je nevyrazili :D Vše je tu šisté, opravené, nové, není nač si stěžovat oproti státním školám :/

Jak to vidíte vy?

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na konkrétní škole. Pokud by byly srovnatelné, tak jednoznačně státní. Dcera jeden čas chodila na soukromou školu a nelíbila se jí nízká úroveň, dost časté střídání kantorů , neřešení chování a přestupků dětí sponzorů a spousta dalších věcí,

Další odpovědi
samicek333

Já s tímto vlastně zkušenosti mám. Moje bývala základní škola byla státní, po několika letech se z ní stala škola soukromá, ale i přes to jsem ji dochodila. Nějaké zlepšení tam bylo, ale učitelé se nezměnili, nějací, i když bych čekala opak, byli na žáky mnohem přísnější a protivnější. Do školy přibylo pár hovadin, jako třeba golf nebo cca 5 jazyků. Dnes chodím na státní střední školu a jsem víc než jen spokojená i když není soukromá.