Lulu1

Státní maturita – angličtina nebo matematika?

Zdravím, mám dilema. Nevím jestli si ve státní maturitě vybrat angličtinu nebo matematiku. Chodím na jazykové gymnázium, kde letos máme 4× aj + 2× konverzaci. Děsí mě ale slohová část z angličtiny. Uvažuji nad matematikou, protože má pouze 1 část a rozhodla jsem se, že si ji zvolím v profilové části. Podle našeho zástupce ředitele, je hloupost, abychom s takovou dotací hodin nezvládli maturitu z angličtiny, jenže mám z ní strach. Nevím tedy co si zvolit.

Odpovědi
venkovan

Vyber si nějaký jazyk Eskymáků. Protože ve své podstatě vybrat si musíš sama a ne to co kdo ti poradí. A i to rozhodnutí o výběru předmětu je součástí muziky.
Nicméně – přestaň říkat, že máš ze zkoušek strach. Říkej si raději : „Mám na to, a zkoušky dám !!!“
A a trochu se k tomu i uč.

Michal Kole

Na jazykovém gymplu bych taky volil angličtinu

Já mám strojní průmyslovku, bylo mi nařízeno maturovat z angličtiny protoža matikářku jsem rozčílil, když jsem napsal, že dvě kružnice se stýkají v 88 bodech 🙂

Jako bylo mi to divné to jo, ale neměl jsem čas nad tím špekulovat rpotože jsem měl i jiné příklady.

matikářka pořád jela dál dál a starou látku neopakovala neprocvičovala tak měl člověk mezery.

A z angličtiny jsme odmaturoval s odřenýma ušima a jen mi to kazí maturitní vysvědčení a je to jeden z důvodů proč mě zaměstnavatelé odmítali zaměstnat – přece nezaměstnají čtyřkaře ☹

Matiku bych nějak „okecal“ v ČEŠTINÉ.