Pokročilý

Státní maturita

Jaký je Váš názor na státní maturitu? U nás na škole s tím většina učitelů nesouhlasí a my také ne...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Státní maturita by mohla být dobrá v tom, že by se ujednotila úroveň všech škol. To bude ale trvat hodně dlouho. Nejde to udělat jednorázově. Musí se upravovat všechny osnovy, aby obsahovaly všechny stejné věci. Nejvíc mě dojímá, jak se nejdřív s humbukem a radostí rušily jednotné osnovy a dávala volnost v tomto ohledu všem školám. A teď vlastně státní maturitou dělají pravý opak.

To, že nesouhlasí studenti, to je jasné. Člověk nemá představu, jak to bude vypadat a jestli zrovna on nebude pokusný králík, který jako první třeba na státní maturitu dojede.

A pokud jde o učitele, tak jim nejvíc vadí to, že se taky budou muset začít vzdělávat. Co vím, tak hodně učitelů (neříkám že všichni) učí podle jednoho sešitu s poznámkami třeba dvacet let. Je to pro ně pohodlné a nemusí dělat nic navíc. Jedou po vyjeté lajně. A ještě neustále ječí, že mají nízké platy.

Já bych to udělala jednoduše. Prostě by se museli nadále vzdělávat a udělat další a další zkoušky. A když by postoupili v odbornosti výše, tak by se jim zvyšoval i plat. Ale to jsem odbočila jinam.

Prostě učitelé jsou pohodlní a nechtějí měnit zaběhnuté a i když se státních maturit studenti bojí a bude to ze začátku velice těžké, tak až se to zaběhne, tak by teoreticky měl mít každý student stejné studijní předpoklady na vysokou školu už ze střední školy. A ne, že mají prim gympláci a ostatní musí všechno dohánět samostudiem.

Další odpovědi:

Zlatý

já si Sandy myslím že v dnešní době Maturita nic neznamená a že je tedy zbytečné ju dělat.

Diskuze k otázce

Zlatý

standa

To Panenka:

V tuto chvíli neřeším překvapivý obsah Vaší odpovědi..., ale jemně upozorňuji, že otázka zněla STÁTNÍ maturity.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2418
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.