Sandy

Státní maturita

Jaký je Váš názor na státní maturitu? U nás na škole s tím většina učitelů nesouhlasí a my také ne…

Nejlepší odpověď
afro.minerva

Státní maturita by mohla být dobrá v tom, že by se ujednotila úroveň všech škol. To bude ale trvat hodně dlouho. Nejde to udělat jednorázově. Musí se upravovat všechny osnovy, aby obsahovaly všechny stejné věci. Nejvíc mě dojímá, jak se nejdřív s humbukem a radostí rušily jednotné osnovy a dávala volnost v tomto ohledu všem školám. A teď vlastně státní maturitou dělají pravý opak.

To, že nesouhlasí studenti, to je jasné. Člověk nemá představu, jak to bude vypadat a jestli zrovna on nebude pokusný králík, který jako první třeba na státní maturitu dojede.

A pokud jde o učitele, tak jim nejvíc vadí to, že se taky budou muset začít vzdělávat. Co vím, tak hodně učitelů (neříkám že všichni) učí podle jednoho sešitu s poznámkami třeba dvacet let. Je to pro ně pohodlné a nemusí dělat nic navíc. Jedou po vyjeté lajně. A ještě neustále ječí, že mají nízké platy.

Já bych to udělala jednoduše. Prostě by se museli nadále vzdělávat a udělat další a další zkoušky. A když by postoupili v odbornosti výše, tak by se jim zvyšoval i plat. Ale to jsem odbočila jinam.

Prostě učitelé jsou pohodlní a nechtějí měnit zaběhnuté a i když se státních maturit studenti bojí a bude to ze začátku velice těžké, tak až se to zaběhne, tak by teoreticky měl mít každý student stejné studijní předpoklady na vysokou školu už ze střední školy. A ne, že mají prim gympláci a ostatní musí všechno dohánět samostudiem.

Další odpovědi
panenka

já si Sandy myslím že v dnešní době Maturita nic neznamená a že je tedy zbytečné ju dělat.

standa

To Panenka:

V tuto chvíli neřeším překvapivý obsah Vaší odpovědi…, ale jemně upozorňuji, že otázka zněla STÁTNÍ maturity.