Avatar uživatele
Sandy

Státní maturita

Jaký je Váš názor na státní maturitu? U nás na škole s tím většina učitelů nesouhlasí a my také ne…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iwetax před 5156 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
afro.minerva

Státní maturita by mohla být dobrá v tom, že by se ujednotila úroveň všech škol. To bude ale trvat hodně dlouho. Nejde to udělat jednorázově. Musí se upravovat všechny osnovy, aby obsahovaly všechny stejné věci. Nejvíc mě dojímá, jak se nejdřív s humbukem a radostí rušily jednotné osnovy a dávala volnost v tomto ohledu všem školám. A teď vlastně státní maturitou dělají pravý opak.

To, že nesouhlasí studenti, to je jasné. Člověk nemá představu, jak to bude vypadat a jestli zrovna on nebude pokusný králík, který jako první třeba na státní maturitu dojede.

A pokud jde o učitele, tak jim nejvíc vadí to, že se taky budou muset začít vzdělávat. Co vím, tak hodně učitelů (neříkám že všichni) učí podle jednoho sešitu s poznámkami třeba dvacet let. Je to pro ně pohodlné a nemusí dělat nic navíc. Jedou po vyjeté lajně. A ještě neustále ječí, že mají nízké platy.

Já bych to udělala jednoduše. Prostě by se museli nadále vzdělávat a udělat další a další zkoušky. A když by postoupili v odbornosti výše, tak by se jim zvyšoval i plat. Ale to jsem odbočila jinam.

Prostě učitelé jsou pohodlní a nechtějí měnit zaběhnuté a i když se státních maturit studenti bojí a bude to ze začátku velice těžké, tak až se to zaběhne, tak by teoreticky měl mít každý student stejné studijní předpoklady na vysokou školu už ze střední školy. A ne, že mají prim gympláci a ostatní musí všechno dohánět samostudiem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

já si Sandy myslím že v dnešní době Maturita nic neznamená a že je tedy zbytečné ju dělat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
standa

To Panenka:

V tuto chvíli neřeším překvapivý obsah Vaší odpovědi…, ale jemně upozorňuji, že otázka zněla STÁTNÍ maturity.

před 5156 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek