bolak

„Státní dluh Česka loni poprvé po dvaceti letech klesl“ vs. „ČNB: Zahraniční dluh ČR loni dále stoupl na 2,86 bilionu“

Co to znamená?
Doplňuji:
A do jaký míry ten státní dluh musí narůst, kolik musíme dlužit v přepočtu na člověka, aby nás všechny zavřeli?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Jde o dva různé údaje. Státní dluh je dluh státu, spravuje jej ministerstvo financí a statistika je tady: http://www.mfcr­.cz/cs/verejny-sektor/hospoda­reni/rizeni-statniho-dluhu/dluhova-statistika/struk­tura-a-vyvoj-statniho-dluhu
Ministr Babiš resp. jeho podřízení se hodně snažili a podařilo se účetními fígly výši ke konci roku snížit.

Zahraniční dluh sleduje ČNB jako pozici celé ekonomiky vůči zahraničí. Něco si půjčil stát emisí dluhopisů do zahraničí, ale většinu finanční instituce a firmy.

Další odpovědi
Drap

Že ty i i všichni my ostatní a ještě naše děti budeme do smrti pořád dlužit.

bolak

Pepa25: Takže jsme prodělali a nebo vydělali?