rrihamirek1

Stát má nekonečné dluhy, proč si teda peníze nevytiskne?

Nechápu, proč když máme takové šílené dluhy, nemůžeme si peníze prostě natisknout. Vždyť když se tisknou peníze normálně, tak proč ne pro stát? 😁 Vysvětlí to někdo rozumně?

Nejlepší odpověď
Magix.cz

ČR má dluh v pohodě pod kontrolou, minulý týden jsme dokonce prodali dluhopisy se záporným výnosem, tzn., že ten, kdo nám půjčil, nám ještě zaplatí, málo, ale zaplatí. Zjednoduším to – když vytiskneš prachy, začnou ztrácet na hodnotě – když bude moc jablek a nikdo je nebude chtít, taky půjdeš s cenou dolů.

Další odpovědi
lexx

poslouchej, pane ekonom, víš Ty co je to hyperinflace, stagflace a nekrytá měna ?
nastuduj si něco, internet máš a ovládáš