vita

Startovani v –12???

Zdravi vlastniky peugeotu 306.Mam 1.4 benzin r.v.94.Jeste včera když nebyli mrazy jsem v pohode odjel na misto určeni a z pet.Na dnesek bylo –12 a problemy se startovanim jsem nemel.Dnes jsem auto nasrartoval,motor běžel pri vysokych otačkach a si minutu a pak chcipnul a takto se mi to opakuje.Nemuže to byt přičinou že byl ten mraz???? dik za odbornou odpoved

Nejlepší odpověď
Radak

Já jsem slyšela bavit se motoristy, že prý nekvalitní benzín může také zamrzat.

Další odpovědi
mosoj

Moc to s otázkou nesouvisí, ale jen dodám, že ani nekvalitní benzín nezamrzá. Zamrzá voda pokud je v benzínu obsažená.

venkovan

S benzinem už moc zkušeností nemám. Vysoké otáčky a hned motor schcípne – může být chudá směs (přicpaná třeba ledem tryska) a málo benzinu dopravovaného ke karburátoru – tedy někde kousek ledu v karburátoru, či přimrzlé táhýlka, lanovody apod. Asi se nejdřív podíval, jestli karburátor či dopravní čerpadlo nemá nějakou odkalovací jímku (bývá někde na nejnižším místě karburátoru) a zkusil bych ji vyčistit. Pokud je tam voda či led, v benzinu vytváří kapku na dně. Podobně tam může být i nějaký filtr na čištění paliva. Když to nepomůže či nenajdeš, tak bych auto dal (dotlačil) do teplé garáže (pokud je po ruce). Pokud je auto někde na zahradě či blízko elektřiny pustil bych pod něj teplý vzduch (fénem opatrně foukat na karburátor, ofouknout potrubí od nádrže ke karburátora či k palivovému čerpadlo, lanovody od pedálu – bacha benzin je trochu hořlavější a všechny elektromotory jiskří – tak jen venku a jakmile by byl trochu cítit raději přestat) nebo pomalinku třeba konvičkou na kytky palivové čerpadlo a karburátor polévat horkou vodou (pozor aby se nedostala do konektorků).
Poslední varinata je servis či dobrý a zkušený kamarád. A potom až se auto povede nastartovat a poběží v klidu, koupit přísadu do benzinu která umí „vyčistit“ vodu v nádrži a zajet s autem do nějaké teplé garáže, podzemního parkoviště obchoďáku aby se led v benzinu rozpustil a přípravek ho mohl „zpracovat“. A nebo počkat na oblevu.

Zdroj: život