kanylka

Startovací byty

V Mladé Boleslavi byly k mání tzv.startovací byty?Víte o nich někdo něco?díky

Odpovědi
leorespect

Rada města schválila minulý nové pořadníky žádostí o byty v majetku statutárního města Mladá Boleslav. Pořadníky, které jsou vytvářeny na základě kritérií podle platné směrnice, se aktualizují dvakrát ročně. Existují tři pořadníky na byty různých velikostí a dále čtvrtý pořadník na startovací byty. „Pořadníky na byty máme na internetu. Každý žadatel si může své pořadí kontrolovat,“ řekl náměstek primátora Adolf Beznoska.
Městská rada doplnila směrnici pro uzavírání nájemních smluv na byty a ubytovny v majetku města Mladá Boleslav. Mezi hlavní novinky patří povinnost nového nájemce, aby se nejpozději do dvou měsíců přihlásil do přiděleného bytu k trvalému pobytu. Informoval o tom primátor města Raduan Nwelati. Pokud splnění této podmínky brání nějaký závažný důvod, musí jej nájemce doložit a rada musí návrh projednat a případnou výjimku schválit.