LysoňXXX

Je tady někdo, kdo trošku rozumí startům nejenom raketoplánů?

Dobrý den, je tady někdo, kdo trošku rozumí startům nejenom raketoplánů? Vrtá mi hlavou jedna věc. Při startu raketoplánu (už nelétají) těsně před zážehem cca 3s proti sobě vytrysknou takové „jiskry“. K čemu je to dobré nebo jaký to má účel? Víc ve videu v čase 1:09 a zážeh 1:13 https://www.y­outube.com/wat­ch?v=oRoJWCTxm-4 Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
honza19hk

já předpokládám že to je určeno k zapálení motoru.Každý oheň potřebuje nějaký zdorj zapálení.Takže z motorů vypustí proud paliva a díky těmto jiskrám dojde k zapálení směsi.