hawranek

Starší nebo mladší?

Dáváte přednost mladší/mu nebo starší/mu partnerce/par­tnerovi? Proč?

Nejlepší odpověď
iceT

Můj partner je o tři roky mladší než já,ten před ním byl o dva roky starší,ti před ním byli zase mladší,taky tak o tři roky.Ale to byly ty mladické lásky a vztahy,kdy jsme se drželi za ručičku,ne že bychom spolu žili a bydleli.
No když jsem byla mladší,o hodně mladší,tak jsem si říkávala,že můj partner by měl být stejně nebo max.o rok dva starší,neuměla bych si představit,že bych měla vedle sebe někoho staršího třeba i o pět (nebo i o více)let,a to si neumím představit dodnes.
Takže tak max.-tři+tři roky by měl být starší\mladší­.Proč?Protože s o moc mladším či starším bych si asi moc nerozuměla,ale jiným lidem třeba věkový rozdíl nevadí a dokonce ho vyhledávají.

Další odpovědi
Drap

Nedývým nikomu přednost, mam jednu partnerku o málo mladší, a zatím jsem se nerozhodl pro změnu, takže nemohu zodpovědně odpovědět. A nikdo z nás neví, co by bylo kdyby..........

jendahun

Mám o deset let starší a jsem zatím spokojen.Inte­ligentní,znalá života,pofouká bebínko,pohoupá v náručí,když zlobím, nařeže mi.:-)Věk dnes už nehraje žádnou roli.Když vidím ty opuchlé,otylé a nemocné „náctky“,neměnil bych za nic.

arygnoc

předchozí manželky byly cca rovesníčky.
dnes žiji s partnerkou o skoro 20 let mladší a jsem (a doufám, že i ona) spokojen (po 10leté pauze ve vztahu).
děti berou v pohodě, že jejich „macecha“ je v podstatě tak stará, jako oni, naopak, vztah přijímají od samého začátku velmi kladně.

resumé: na věk se vykašlete. hledejte jiné ukazovatele, hodnoty.

Deli

Můj první manžel byl o 15 let starší. Doufala jsem, že to už má v hlavě srovnané. Neměl.
Druhý manžel je o 2 roky mladší. A v hlavě to srovnané má. Je to fajn otec od rodiny a manžel.
Není to o věku, je to o tom, jaký ten člověk je, zda už má svoje životní priority a cíle (a jaké) a je schopen pro ně něco udělat.

Martina S.

Jedině mladší, klidně i o 10 let.