lexx

Starší hard disk

comp mám z kontejneru, WIN98, na lepší není, chudý jsme…
chci ho nepatrně vylepšit o druhý HDD, no objevil jsem v PC bazaru SEAGATE 40 GB za 150.-Kč, bez špatných sektorů prej. je to dobrý kauf ?
Doplňuji:
upřesňuji, RAM jsem přidal druhou desku mám tedy 2 × 128 MB, jde o to jetli Windows 98 přečte větší disk než těch 40 GB

Nejlepší odpověď
kenyrts

No,já být Vámi,tak ani chvilku neváhám,pro začátek určitě O.K.

Další odpovědi
Alesh

Do toho nevlezeš, pokud bys měl možnost ho otestovat, pak existují nástroje, které ti řeknou, v jaké je disk „kondici“. Osobně si myslím, že to už nebude žádná sláva, ale pokud jsi ochoten riskovat, že přijdeš o data, pak to, vhledem k ceně, špatný kup nebude.

Hlada

Je. Disk je možné snadno otestovat třeba pomocí HD Tune, podívat se do zápisů S.M.A.R.T. a v případě závady ho vrátit. Otázkou je spíš velikost RAM a možnost rozšíření.

Michal Kole

Přečíst by jej měl. problém nastává u disků větších než 120 GB a u velkých disků nad 1 TB

Hlada

Disk přečte. Win98 jsou ale už zataralé. Nejsou k nim vydávány aktualizace, nepodporují dobře USB. Jestli má procesor frekvenci větší než 300 MHz, tak bylo by lepší nainstalovat XP.