Starozitne hodiny

Nevim si rady,hodiny jsou podle odbornika dobre serizeny a presto mi bimbaji o 5minut drive.Co s tim?DIK

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Podle mého názoru jsou špatně seřízené ručičky vůči ciferníku.
Pokud jsou ručičky volně přístupné, povol matičku nebo šroubek, aby se dalo pohnout ručičkou (velkou), ale ne s celým strojkem. Jakmile dojde k bimbání, posuň ručičku přesně na dvanáctku (v případě odbíjení celé hodiny) a poté utáhni matičku nebo šroubek, který upevní ručičku.
Pokud je ručička jen nasunovací, jemně ji uvolni například podeber (u středu) šroubováčkem. Postup je stejný.
Pokud jsou ručičky pod sklem, musíš nejprve oddělat sklo, popř. celý hodinový strojek, aby ses k ručičkám dostala. Postup je opět stejný.