zebra8

Staré řecké báje a pověsti- v dnešním světě

Jaké jsou známé dvojice? -nějaké věci(děje)které podle nich jsme pojmenovaly (př. Paridův soud)prosím další

Nejlepší odpověď
annas

Achillova pata, Pandořina skříňka, Anabáze, Kerberus, Damoklův meč, Danajský dar, Echö, Krásný jako Adonis, Maratón, Nosit sovy do Athén, Pénelopina lest, Prométheovský oheň, Na růžích ustláno, Demagogie, Jablko sváru atd.

Další odpovědi
Hamon

sysifovská práce
augiášův chlév

Doplňuji:
Jestli to do toho spadá, pak třeba ještě kostky jsou vrženy, překročit Rubikon, všechny cesty vedou do Říma…

annas

Ad Hamon – v dodatku jste uvedl římské výroky …