Mofli

Stará láska nerezaví.

Dobrý den, můžete mi prosím vysvětlit, co znamená toto přísloví. Díky moc.

Nejlepší odpověď
kropitko

Znamená to,že i když už s někým člověk není,tak přesto k němu něco cítí a je schopen se klidně k němu po nějaké době vrátit,prostě že se ta náklonost vrátí. Ale z vlastní zkušenosti mohu říct,že to tak není,já za sebou vždy pořádně zavřu vrátka,ať jde o vztah,nebo o přátelství

Další odpovědi
annas

Toto rčení vypovídá o tom, že stará láska (třeba první) nebude nikdy zapomenuta. Vždy se k ní budeme vracet zpět myšlenkami, vzpomínkami i s určitými city. Čím je prý láska starší, tim je „nerezovější“.
Chcete-li někomu, koho jste miloval, říct, že jste na něho nezapomněl, darujte mu bílou chryzantému.
Ani já jsem na svou první lásku nezapomněla.
Těžko říct, zda rčení platí pro všechny jedince.

anonym

Staré vztahy,city,pocity a pod.,o kterých se člověk domnívá,že už neexistují,se mohou vrátit.Nemusí jít nutně „jen“ o lásku jako takovou.