iceT

Star Trek-jak sledovat?

Ano,nejlépe chronologicky za sebou,to dá rozum,ale Star Treků filmů je plná zadel a seriálových řad ještě víc;jen chci vědět,jestli nějak na sebe ty filmy navazují,jestli když se kouknu na jeden film,jestli mi neutečou nějaké souvislosti.Ohledně Star Treku jsem naprostý analfabet,pár dílů seriálu(ale nevím z kterého roku) jsem viděla kdysi,tak prosím nějaké odpovědi od zasvěcených,děkuji.
Doplňuji:
Tož co by mě k tomu vedlo,mám rozkoukaný StarTrek-do temnoty a zatím mi to přijde jako by to patřilo před zatím uvedené filmy.Jen pocit a díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
Jsemtady

http://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Star_Trek
Tam mas i chronologii …
Ale je to asi jak hvezdna brana, kazdej dil vicemene samostatnej ac jednotlive diky v rade/serialu je dobre videt za sebou. Jen par jich nejak posune hlavni dej.
Mne se treba nejvic libily ty serialy s picardem plesatym a voyager. Ty nove se mi vubec nelibi a ty nejstarsi jsou no .. ale to ma kazdej jinak.
Jinak ty nejstarsi se asi tezko sezenou online, spis na torrentech a sem tam to dokola opakujou v tv.

Co te k tomu vubec vede?

Doplňuji:
http://www.kon­tinuum.cz/ zde je v databázi celá časová osa atp.
Mno normální člověk, pokud už si nějakej seriál stahuje, tak vždy stáhne celou řadu a nenapadá mně proč by tomu mělo bejt jinak. Stejně tak je dobré vidět filmy od prvního do posledního. Běžně posune děj první a poslední díl série a pak sem tam mezi. Není ale nutné vidět vše jak bylo. Jen vám uteče něco, co vám dojde až později. „Jé takhle umřel ten co o něm mluvili jinde“ Ale to je jen sem tam a pokud se nechcete účastnit diskuzí s trekkies o tom „kdy co bylo“ tak je to jedno.
Mno ale … ST je občas trochu zmatenej, třeba DS9, Voyager a Enterprise seriály probíhají ve stejné době. Mno a Picard si s Enterprise dojede do středu galaxie, ale Voyager na to najednou o 100let později nemá pohon..

A aby to nebylo tak jednoduché, tak je hlavní příběhová linie ..
ale poslední dva filmy jsou z „alternativní příběhové linie“ tj. startrek a do temnoty,
proto vás to může zmást. Krom toho je i seriál z převráceného vesmíru.
Osobně si ale myslím, že poslední dva filmy i ten novej seriál jsou čistej komerční brak. (A to nejsem trekkie jen mám rád vše okolo scifi a fantasy. 😁)

Další odpovědi
cochee

Ve zdroji máš wikičlánek, je tam tabulka časové linie světa StarTrek (tj. časové určení filmů a seriálů) a pod tím časovou osu skutečnou (tj. jak se to natáčelo); ukážeš-li myší na zkratku, objeví se celý název filmu/seriálu. Je to v podstatě totéž, co poradil Jsemtady, jen anglicky, je tam nějaká ta informace navíc.

Jsem tady: pro pravověrné trekkies to rozhodně není každý díl víceméně samostatnej, ale to jsme my fakt „zažraní,“ kteří to viděli x-krát a až třeba po několikerém shlédnutí nám „docvakávají“ souvislosti jak časové tak i dějové.