Zlatý

Star Trek-jak sledovat?

Ano,nejlépe chronologicky za sebou,to dá rozum,ale Star Treků filmů je plná zadel a seriálových řad ještě víc;jen chci vědět,jestli nějak na sebe ty filmy navazují,jestli když se kouknu na jeden film,jestli mi neutečou nějaké souvislosti.Ohledně Star Treku jsem naprostý analfabet,pár dílů seriálu(ale nevím z kterého roku) jsem viděla kdysi,tak prosím nějaké odpovědi od zasvěcených,děkuji.
Doplňuji:
Tož co by mě k tomu vedlo,mám rozkoukaný StarTrek-do temnoty a zatím mi to přijde jako by to patřilo před zatím uvedené filmy.Jen pocit a díky za odpověď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

http://cs.m.wikipedia.org/…
Tam mas i chronologii ...
Ale je to asi jak hvezdna brana, kazdej dil vicemene samostatnej ac jednotlive diky v rade/serialu je dobre videt za sebou. Jen par jich nejak posune hlavni dej.
Mne se treba nejvic libily ty serialy s picardem plesatym a voyager. Ty nove se mi vubec nelibi a ty nejstarsi jsou no .. ale to ma kazdej jinak.
Jinak ty nejstarsi se asi tezko sezenou online, spis na torrentech a sem tam to dokola opakujou v tv.

Co te k tomu vubec vede?

Doplňuji:
http://www.kontinuum.cz/ zde je v databázi celá časová osa atp.
Mno normální člověk, pokud už si nějakej seriál stahuje, tak vždy stáhne celou řadu a nenapadá mně proč by tomu mělo bejt jinak. Stejně tak je dobré vidět filmy od prvního do posledního. Běžně posune děj první a poslední díl série a pak sem tam mezi. Není ale nutné vidět vše jak bylo. Jen vám uteče něco, co vám dojde až později. "Jé takhle umřel ten co o něm mluvili jinde" Ale to je jen sem tam a pokud se nechcete účastnit diskuzí s trekkies o tom "kdy co bylo" tak je to jedno.
Mno ale ... ST je občas trochu zmatenej, třeba DS9, Voyager a Enterprise seriály probíhají ve stejné době. Mno a Picard si s Enterprise dojede do středu galaxie, ale Voyager na to najednou o 100let později nemá pohon..

A aby to nebylo tak jednoduché, tak je hlavní příběhová linie ..
ale poslední dva filmy jsou z "alternativní příběhové linie" tj. startrek a do temnoty,
proto vás to může zmást. Krom toho je i seriál z převráceného vesmíru.
Osobně si ale myslím, že poslední dva filmy i ten novej seriál jsou čistej komerční brak. (A to nejsem trekkie jen mám rád vše okolo scifi a fantasy. :-D)

Další odpovědi:

Stříbrný

Ve zdroji máš wikičlánek, je tam tabulka časové linie světa StarTrek (tj. časové určení filmů a seriálů) a pod tím časovou osu skutečnou (tj. jak se to natáčelo); ukážeš-li myší na zkratku, objeví se celý název filmu/seriálu. Je to v podstatě totéž, co poradil Jsemtady, jen anglicky, je tam nějaká ta informace navíc.

Jsem tady: pro pravověrné trekkies to rozhodně není každý díl víceméně samostatnej, ale to jsme my fakt "zažraní," kteří to viděli x-krát a až třeba po několikerém shlédnutí nám "docvakávají" souvislosti jak časové tak i dějové.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 777
Zlatý briketka10 583
Zlatý annas 574
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 426
Zlatý Drap 401
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.