nevzdelaneja

Stanu se identifikovanou osobou pri nakupu webu z jine zeme?

Koupil jsem web – majitel je z kanady. Platil jsem to ale na český bú, čechovi, protože to dělali ve dvou (živnost ma jen ten z kanady). (Takze fakturu mi vydá ten z kanady). – pokud ten web použiju pro podnikání, tak se musím stát identif. osobou? Stačí teda jen aby mi vystavil fakturu na např. dnešní datum, a já se zaregistruju? (koupil jsem ho uz dýl, ale vlastně jeste žádnou podnikatel. činost nedělám – nevydělávám na tom, jen ten web zlepšuju a zatím čekám..)

Měnilo by se něco kdyby byl z EU?

Odpovědi
ivzez

Jestli ten web dělali ve dvou, může Vám fakturu vystavit i ten Čech.
[K vystavení faktury není podmínkou mít živnost.]
Pak byste nemusel řešit identifikovanou­ osobu.