Mirek Dušín

Stanovení obsahu tablety extáze

Chci se zeptat jak se dá zjistit jestli jsou tablety extáze skutečně tablety extáze nebo něčeho jinýho.

Nejlepší odpověď
mojitek

a nechceš se jít ptát jinam?Nejsme dealeři.

ad HugoCharles : ..a pokud se zeptám -jak lze sestavit bombu aby zabila co nejvíc lidí- taky neznamená že jí chci doopravdy sestavit,ale že se „jenom“ ptám :DDD

Další odpovědi
akvidzerp

Poznáš to tak že si to vezmeš,ale neber takový věci je to hnus!
A odpověď typu:nejsme dealeři?třeba ho to jen prostě zajímá,proč by se nemohl zeptat??Kdyby tady nebyl žádnej automechanik tak se nemůžu zeptat ohledně auta?Kdyby tady nebyl pekař tak se nemůžu zeptat ohledně pečiva?…

www

Zkus podat stížnost na policii, že nejsi spokojený s účinností a třeba se dozvíš víc! 😁

HugoCharles

Že se zeptáš, jak funguje reaktor, taky neznamená, že stavíš bombu. Budu věřit, že je to toxikologická vědecká zvídavost :)

Buď plynová chromatografie-hmostnostní spektrometrie (GC-MS), která ti určí čeho i kolik je v tabletě, ale je to drahá a málo dostupná metoda.

Nebo různé kvalitativní metody, které ti jenom řeknou co tableta obsahuje, ale ne kolik. Při nich se malé množství vzorku zakápne určitým činidlem a dle barevného průběhu reakce a finálního zbarvení můžeš do minuty určit jaké látky/skupiny látek jsou ve vzorku obsaženy.

  • Marquisovo činidlo (konc. sírová s 40% formaldehydem smíchané v poměru asi 100:5, asi nejlíp dostupné)
  • Mandelinovo činidlo (konc. sírová + vanadičnan amonný asi 150:1)
  • Meckovo (konc. sírová + seleničitá asi 150:1)

Pro všechny hodně zjednodušeně platí: když to má kdykoliv v průběhu nebo na konci jinou než černou/tmavomodrou barvu, tak je tam něco jinýho.

Rozliší ti to (meth)amfetamin, opiáty, tablety ničeho a podobný věci, ale jestli je to MDMA, MDA nebo MDE nezjistíš jinak než GC-MS.
A i kdyby to bylo čistý MDMA tak bych si to stejně netroufnul sežrat.

Ad Mojitek: Ale tímhle ublíží tak max sám sobě nebo ostatním co to budou chtít žrat.

Zdroj: vysokoškolská toxikologie

mojitek

ad akvidzerp : tak to má logiku s tím autem a pečivem.Jen malej dodatek-ani auto ani pečivo nejsou totiž drogy..
A dle té vaší logiky-co kdyby se tady někdo ptal jak se pozná že hlava je už zcela odřízlá nebo jak si správně „šlehnout“..?