bolak

Stanou se ze všech lidí černoši?

Pokud je černá barva kůže evoluční výhoda, jak se vyrovnat s větším slunečním záření, tak za x miliard let, až se začne zvětšovat, pokud tu teda lidstvo ještě bude, se z nás všech stanou černoši?

Nejlepší odpověď
petra15

Rekla bych , ze uz jsme v minulosti mozna cernosi byli, nez jsme prisli do studene Evropy, a tak by – ve smyslu tvoji otazky – k tomu urcite zase mohlo dojit.

Další odpovědi
MonkeyKing

X Miliard let???

Slunce exploduje za 8 milionu let, takže ještě před tím asi nějací běloši tady ještě pobudou :)
Pokud se všichni nevyvraždí navzájem

MK44

Astrofyzikové momentálně odhadují, že Slunce začne povážlivě připalovat za 2 až 5 miliard let. Ale sám víte, jak to je s podobnými předpověďmi …

Mimo to k tomu, aby se nějaká mutace rozšířila v populaci, nestačí, aby se objevila. Musí též přírodním výběrem převládnout nad jinými genomy. K tomu samozřejmě můžete přispět. Nešu… ééé nesouložit a přenechat to černochům. Za pár generací jich plno od rovníku po póly, a to i kdyby nastala doba ledová …

Kelt

Myslím, že nezáleží na barvě kůže, tedy zda má na to evoluce vliv. Těch faktorů může být daleko více, DNA, strava a pod.