štamgast

Stanislav Huml se zástaval Ratha ale proč nehlasoval proti jeho vydání?

Ve zprávách říkali, že Huml se zástával Ratha ale hlasoval pro vydání. Sice vím, že tři hlasy proti by Ratha nespasily ale přece z principu a logicky: Když se někoho zastanu tak pak pro něj i hlasuju. Poslouchal někdo Humlův projev a kdyby se tam zmínil o důvodech svého hlasování sdělil by mi to?

Nejlepší odpověď
Kohut57

Mluvil o tom, že pravda se ukáže až u soudu. Spíš se divím, že nikomu nevadila jeho vazba, to je fakt síla. Mohou dnes sebrat na koho ukáží. Jsou to opravdu praktiky STB. Vím o čem mluvím, zažil jsem něco podobného. Nežijeme v právním státě.

Další odpovědi
anonym

Štamgaste, zřejmě má Humlova podpora své hranice. Ať už to udělal z vlastního přesvědčení, nebo to bylo „přesvědčení“ pod nějakou pohrůžkou, je hezké, že se Rátha alespoň někdo zastal.
Nehodlám tu Ráthovi dělat obhájce, ani ho nebudu zatracovat, ale nemyslím si, že je to jediný politik, který má máslo na hlavě a navíc nejsem schopna uvěřit ani „přesvědčivým usvědčujícím důkazům“, které je přece tak snadné kamkoliv podstrčit.
Souhlasím s Kohutem, spravedlnost v ČR je slepá, hluchá, neúčinná. Nejsme skutečně právní stát – a tvrdí to i právníci, což je dost ouvej.

anonym

Je to prosté, mluvil o procesně čistých postupech.
A k nim patří i to, že poslanecká imunita nemůže být zneužívána, krýt kriminalitu a znemožňovat ji objektivně vyšetřit.