Tomas001cz

Stane se něco, když nabiju tablet přes USB, i když to není doporučováno?

Když u sebe zrovna nemám klasickou nabíječku…

Odpovědi
anonym

Nic moc se nestane,ale domnívám se, že zařízení, které odebírá proud, si vezme jen tolik „ampérů“, kolik potřebuje – jinak řečeno, tablet bude z USB odebírat tolik proudu, na kolik je stavěný (za předpokladu, že mu je USB nabídne). Bude-li hodnota odebíraného proudu menší, bude nabíjení trvat déle
Přečti něco o USB:http://oskar.blog­.root.cz/2013/02/­08/pulamperovy-mytus-o-usb/

dnb

Já si nabíjím často mobil přes USB a nic zvláštního se nestalo. Prakticky by se to mělo nabíjet stejně, jako z el. sítě.
Pokud nějaký výrobce nedoporučuje nabíjení přes USB, potom nechápu, jak bych měl zamezit nabíjení, kdybych si chtěl něco přetáhnout. Myslím že je to nesmysl a nabíjení přes USB je pro akumulátor naprosto neškodné.

Děda Louda

Výrobci doporučují vlastní nabíječky, ale nabíjení přes USB není na závadu. Jde jen o porovnání rychlosti nabíjení vzhledem k výkonovým možnostem zdroje.

gecco

Nestane se nic, ale budeš ten tablet nabíjet (velmi pravděpodobně) déle (USB ´nedá´ takový proud…
😉
To je celé.