Wortygen

Stane se mi něco?

Stane se mi něco , když vypiju sklenici octa?
Doplňuji:
Co dělat , když mě strašně pálí jícen a sliznice po vypití octa.

Nejlepší odpověď
MonkeyKing

Pozvracíš se!
Doplňuji:
Pochybuji že ti to bude chutnat!!!!

Další odpovědi
Michal Kole

v lepším případě skončíš na záchodě, v horším v nemocnici

briketka10

nepozřeš ho :(
nebo už jsi ho vypil ??
Doplňuji:
http://www.you­tube.com/watch?v=Xwedh-X3BJY
to byly jen 2 štamprdličky brr­..

hanulka11

Existují tři druhy octů, které se běžně používají: jablečný, bílý, destilovaný ocet a vinný ocet, který je častěji jako koření používán a který, stejně jako bílý destilovaný ocet, obsahuje kyselinu acetonovou.

Bílý destilovaný ocet škodí organizmu. Ničí rychle červené krvinky a vede k anémii (chudokrevnosti). Dále narušuje zažívací proces tím, že ho zpomaluje a zabraňuje správné asimilaci potravy. Tento ocet (C2H4O2) je produkt vzniklý kvašením kyselých alkoholických tekutin, jako například zkvašeného vína a sladových nápojů, a nazývá se potom vinný a sladový ocet. Bílý destilovaný ocet se svým vysokým obsahem kyseliny acetonové je používán nejčastěji.

Ocet vyrobený z jablek je známý jako jablečný ocet. Obsahuje kyselinu maleinovou (C4H6O5), která je přírodní, organickou součástí jablek, podílející se na zažívacím procesu.

Ocet, který se vyrábí kvašením vína, obsahuje průměrně 3 až 9% kyseliny acetonové a malé množství kyseliny tartarinové

Je známo, že kyselina acetonová v octě je jednou z příčin tvrdnutí jater (cirhózy), dvanácterníkových a jiných vředů.

http://www.zdra­vinadlani.cz/zdra­vi_na_dlani/kni­hy/zeleninove_sta­vy/5313-cerstve_stavy_13_o­cet.htm

anonym

Máš jediný rozumný důvod, proč to chceš udělat? Podle mne je pěkná hovadina do sebe lít něco, co slouží jako dochucovadlo, a to hned po celých sklenicích. Chce to lékaře, jenom s jeho specializací si nejsem zatím jista.

iceT

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-delat-kdyz-nekdo-vypije-sklenici-octa-a-pali-ho-sliznice

Další jeden,co musí všechno zkusit:

Uzumakyeli

Může se stát ale také nemusí;)) zaleží na tom kolik množství vypiješ;)
Doplňuji:
Jít k doktorovy nejlépe;)

anonym

Zkus to a dej vědět.

Protiva

Co by se mělo stát, to se stane. Budeš se tvářit kysele.

cochee

hanulka11: prosím pěkně, kyselina ACETONOVÁ NE, to si někdo zase vymyslil svoji chemii… nic takového neexistuje, kyselina octová, systematicky kyselina ethanová – budiž, ale tohle fakt ne – jako vystudovanému chemikovi se mi otevírá kudla v kapse, jak někdo napíše paskvilní článek o tom, jak nějaká kyselina působí div ne radioaktivně a přitom ani neumí napsat její název, no a korunu tomu dá „překladatel“…