Stalo se vám,že když jste přišli …

…s nápadem,který by zlepšil (usnadnil,zvý­šil,zjednodušil)prá­ci a byli jste vedoucím odmítnutí s tím,že je to nepřijatelné (nemožné,neúsporné) a za několik týdnů váš nápad použil sám jako autor a uvedlo se to v praxi ?!

Nejlepší odpověď
Drap

Stalo asi před patnácti léty. Jednalo se tehdy o změnu výrobních tokú v celé fabrice. Bylo to rozkreslené . spočítané, vše připravené. Asi za tři měsíce mne propustili a začali podle těch zpracovaných materiálů postupovat.

Další odpovědi
jendahun

Ano,už jsem to zažil.V době kdy jsem ještě seděl v kanclu,jsem dal návrh na očkování zaměstnanců vakcínou na „klíšťovku“ v oblasti s výskytem infikovaných klíšťat.Člověk z podniku se mi vysmál.Pak onemocnělo pár lidí a ten samý člověk s tím návrhem přišel za ředitelem a uspěl.Nebyl to zlepšovák,šlo jen o bezpečnost.

Damiana

Ano, ze začátku, v naivitě a aktivitě poměrně často. Proto je nejlépe být spíš šéfem v určitém oddělení a prosazovat své nápady jen před těmi, kteří je už ukrást nemohou, ale považují je za perfektní plnění práce a osobní iniciativu daného pracovníka. Zkrátka, mají pocit, že to zrovna s „tímhle“ vyhráli a jsou rádi, že ho mají ve svém týmu…

mosoj

Upozorňuji že i za minulého režimu byla také povinnost technických pracovníků zlepšovat a zdokonalovat výrobu po organizační a výrobní stránce. Takže takovému technikovi se jen tak nějaký zlepšovák nebral. Samozřejmě že se to obcházelo tím, že to podával někdo jiný a odměnu se dělili, znám případy kdy celou odměnu shrábl ten co to kryl, ale to je již jiný problém.
Drap nevěřím že jsi si dělal technologické schéma jen tak z pozice dělníka, asi by jsi na to neměl čas. Takže pokud jsi pracoval jako technik nebo to dokonce bylo v tvé pracovní náplni nedostal by jsi nic ani za komunistů.

pizlicka

ano,stalo se mi to.a mela jsem radost,ze jsem az tak dobra.jen jsem se na vedouci lehce pousmala,aby vedela,ze vim,a uvedomila si,ze ja jsem ta dobra,ne ona.v duchu jsem si rikala,ze se musi citit trapne,a to me jako zadostiucineni stacilo.