Stalo se vám někdy, že se u vás sešly třeba dvě různé navštěvy + 1 neočekávaná? Je etické přijmout všechny naráz?

Znáte to. Příbuzní, známý a občas se naskytne něco neočekávaného a neodkladného a někdo prostě přijede bez oznámení předem. Jak to řešit? Poslat některé domů, pokud to nemají daleko, ať se staví jindy? Pozvat všechny dál a na každého si najít čas, i když to zabere třeba většinu dne?

Nejlepší odpověď
Drap

Stalo a ne jednou. Posílat někoho domů je nesmysl. Komu by se to nelíbilo, odejde sám. Nikdy jsem s tím neměl žádný problém.

Další odpovědi
Kepler

Tak kdyby to byli všichni z rodiny, není problém. Ale jinak jakémukoliv nepozvanému třetímu s omluvou vysvětlím, že mám zrovna návštěvu. Většinou to pochopí, nebo vyřeší důvod návštěvy rychle a zase se zdekuje. Abych pravdu řekl, neohlášené návštěvy nemám rád.