www

Stalo se Vám někdy, že jen tak pověsíte na web fotku a někdo Vám chce za ni zaplatit? A kolik jste dostali?

Nemám na mysli profesionály a lidi, kteří to dělají s účelem vydělat záměrně.
Doplňuji:
A případný odkaz na zaplacený snímek coby důkaz by nebyl? 😁

Nejlepší odpověď
beer

Stalo a v poslední době k mému překvapení poměrně často.
Sice se jedná pouze o stovku až tři za kousek, ale člověka to potěší. Nejvíc jsem dostal za obrázek do učebnice, tenkrát poslali cca 1000 Kč. Dělám to tak, že pokud něco vidím poprvé, nevím co to je, tak to dám na web a asi mám kliku. Také nijak nelicituji, odpovím na totaz „jsem důchodce a potěší každá kačka“ ))
Nedávám takové obrázky ale na Rajče atd., spíš na stránky odborné.
Doplňuji:
Sorry, ale tady určitě důkaz nepodám. Jsem na podobných stránkách totiž registrován autenticky, ale můžu poslat kopie složenek ))

Další odpovědi
anonym

Před lety jsem, coby správce vánočních trhů (brigádně), průběžně dokumentoval provozní záběry a záznamy při kontrolách externích orgánů.
Majitel si vybrané zařadil na firemní web do prezentace a mně to zohlednil ve smluvních odměnách a úhradě mobilních nákladů, (takže vlastně za honorář).

pl4toon

Jednou mi zavolal kolega, jestli může použít jednu mojí fotku ze soukromé fotogalerie z webu k tvorbě textury pro svojí kresbu. Později mi za to koupil panáka. Takže jsem ji vlastně prodal? :)

Lucijej

Mně se ozvali dvakrát – pokaždé cestovka, že prý mám pěkné fotky z cest a jestli bych jim je neposkytla – použili by je na svůj web, ale když jsem jim poslala ceník, tak už se pak neozvali.